17:02

1402/09/13

تئاتر خیابانی تفکیک زباله ازمبدا دررودسر برگزار شد/تصاویر

به مناسبت روز فرهنگ عمومی ظهر یکشنبه شهرداری رودسر اقدام به برگزاری تئاتر خیابانی با موضوع فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبداء را برگزار کرد

 

به گزارش رانکوه نیوز مدیر طرح تفکیک شهرداری رودسر هدف از اجرای این برنامه را آموزش عملی تفکیک زباله از مبداء به کمک هنرمندان عنوان وگفت :در این برنامه دانش آموزان بطورعملی با موضوع تفکیک زباله آشنا شده تا این فرهنگ درجامعه ترویج ونهادینه شود .
سمیه خونچین درادامه با اشاره به اهمیت تفکیک زباله ازمبداء بعنوان یک اصل اساسی درحفظ محیط زیست وکمک به چرخش بهتر مواد اولیه گفت :
همه ما روزانه شنونده خبرهای نا امید کننده فراوانی در زمینه محیط زیست همچون بحران انرژی، آب، آلودگی هوای کلانشهرها، افزایش نگران کننده تولید زباله و… هستیم .
وی افزود : روزانه 50 میلیون کیلو زباله خانگی توسط شهروندان ایرانی تولید می شود و تنها 5 درصد زباله های کشور بازیافت می شود.
به گفته وی : “هم اکنون روزانه در ایران به اندازه یکهزار ساختمان 5 طبقه به مساحت 500 متر زباله انباشت می شود و این یک فاجعه است.وی بیان داشت :
برای اینکه نخست فرهنگ و سپس صنعت بازیافت بتواند در کشور پیشرفت نماید ابتدا شهروندان باید نگاهی عمیق تر به تولید زباله در خانه های خود بیندازند .
خونچین خاطر نشان کرد :
در اکثر خانه های ایرانی هنوز فقط یک سطل زباله نسبتا بزرگ (معمولا در آشپزخانه) قرار دارد و اعضای خانواده بدون توجه تمام زباله های تر و خشک را یکجا در آن سطل جمع آوری می نمایند!!

اين در حالی است که مردم اکثر کشورهای جهان از چند سال پیش به اهمیت تفکیک زباله ها در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی ها پی برده و تا حد ممکن در طرح تفکیک زباله از مبدا مشارکت می کنند.

وی تصریح کرد :اگر از همین امروز تصمیم بگیریم که با روش تفکیک زباله ها آشنا شده و حداقل آنرا در منازل خود اجرا نماییم.
و قدم بزرگی در حفاظت از جایی که در آن زندگی می کنیم خواهیم برداشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *