01:31

1402/01/05

تندباد شدید موجب ریزش ۱۵ درصد مرکبات در املش شد

فرماندار املش گفت: تندباد شدید در املش باعث ریزش پنج تا پانزده درصد محصولات مرکبات و ریزش بخشی از شیروانی یک منزل مسکونی در شهرستان املش شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه ،محمودی اظهار داشت؛ تندباد شدید که از نیمه شب گذشته مناطق مختلف این شهرستان اعم از کوهستانی، کوهپایه ای و جلگه ای را فراگرفته شدت آن در سحرگاه امروز به حدی بود که باعث ریزش پنج تا پانزده درصد از محصول مرکبات به ویژه پرتغال از روی درخت شده و بخشی از شیروانی یک منزل مسکونی در شبخوسلات مرکز شهر رانکوه شد.

وی افزود: گرچه گزارش کلی و نهایی از میزان خسارت ناشی از وزش تند باد دیشب و امروز جمع بندی نشده ولی در بعضی از مناطق باعث قطع برق شد که با حضور به موقع مأموران امور توزیع برق سریع به شبکه سراسری برق متصل شد.

فرماندار املش از همه ی شهروندان، مهمانان، مسافران و گردشگران و کوهنوردان و شکارچیان دارای مجوز شکار خواست که از عزیمت به مناطق جنگلی این شهرستان و به ویژه از روشن کردن آتش و پرت کردن ته سیگار در این مناطق و حاشیه ی آن جداً پرهیز و خودداری کنند.

محمودی بیان داشت: گرچه از میزان شدت باد هم اکنون کاسته شده ولی میزان کلی و نهایی خسارت ناشی از تندباد شدید دیشب و امروز تا پایان وقت اداری امروز از طریق شهرداران، بخشداران و دهیاران جمع آوری و محاسبه و اعلام می شود.

فرماندار املش خاطر نشان کرد: علاوه بر خسارت ناشی از تند باد دیشب و امروز به مرکبات کاران املشی، پنج تا پانزده درصد محصول مرکبات این شهرستان بر اثر بارش برف و شدت سرمای پس از آن در هفته گذشته دچار یخ زدگی و ریزش شده بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *