19:52

1403/03/27

به بهانه تولد نوزاد املشی در برف و یخبندان.

اختصاصی/ این روزها صحبت از تولد نوزادی است که در زمان برف و یخبندان در ماشین آمبولانس امداد کوهستان کجید بدنیا آمده و سوالاتی که برخی ذهنها را درگیر نموده است…

 

 

 

 

صبح رانکوه/ الهام پورمهدی:
آیا روند مراقبتی دوران بارداری مادر 34 ساله تحت پوشش مرکز بهداشتی و درمانی ملکوت و ساکن لرود را میدانید؟
آیا در جریان پیگیریهای پرسنل بهداشتی و سهل انگاری مادر و همسر وی جهت دریافت خدمات دوران بارداری هستید؟
آیا صرفا پخش کردن تصاویر و جملاتی چون تولد نوزاد در مسیر برف و یخبندان توسط گروه هلال احمر ‌کافی است؟
مرکز بهداشتی و درمانی ملکوت در یک منطقه کوهستانی قرار دارد،در این مناطق جهت خدمت رسانی به افراد، در درجه اول نیروهای انسانی مناسب و در مرحله بعد، امکانات درمانی کافی جهت ارائه خدمات پزشکی، لازم است.
چرا باید چنین مرکز بیتوته ای فاقد ماشین آمبولانس باشد؟!! این در حالی است که روستای ملکوت به عنوان مرکز دهستان ملکوت نقطه اتصال اکثر روستاهای دهستان سمام و کجید میباشد، لذا شایسته است که پست امداد کوهستان در این منطقه واقع شود.
آیا عقلانی ست که آمبولانس در 12 کیلومتری مرکز و در منطقه کجید تحت عنوان امداد کوهستان باشد؟!!!
لازم به ذکر است که تنها آمبولانس موجود فاقد امکانات کافی از جمله دستگاه ساکشن و فاقد پرسنل مجرب مامایی در هنگام بروز چنین حوادثی می باشد.
در مورد مادر باردار، نیروهای هلال احمر نمی دانستند که باید مادر را از روستای لرود به مرکز ملکوت انتقال داده و به همراه مامای شاغل در مرکز با ست زایمان موجود به بیمارستان انتقال دهند؟! اگر یک درصد مشکلی در حین زایمان برای مادر یا نوزاد رخ میداد چی کسی پاسخگو بود؟!!
مسوولین محترم :
با توجه به منطقه کوهستانی ملکوت و مسائل پیش آمده در طی سالیان اخیر و مورد جدید از شما تقاضامندم، برای این مرکز یک ماشین آمبولانس با امکانات و پرسنل مجرب اختصاص دهید، و همچنین وسایل پزشکی که جهت رفع مشکلات مردم و ارائه خدمت نیازمند است و بارها از سوی پزشک و مامای مرکز در دفعات متعدد درخواست شده است، تامین کنید، تا ما بتوانیم با یاری خداوند و امکانات و تجهیزات کافی ارائه خدمت دهیم.
باتشکر… الهام پورمهدی… کارشناس مامایی، شاغل در مرکز بهداشتی و درمانی ملکوت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *