19:57

1403/03/27

تقدیر از رشیدی نژاد به عنوان شهردار موفق در انجام تفکیک زباله از مبداء

اختصاصی/ آئین اختتامیه دوره آموزشی ۳۰۰ ضابط قضایی مدیریت پسماند استان گیلان برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگارصبح رانکوه 300 کارمند فرمانداری، بخشداری، دهیاری و شهرداری‌های سراسر استان در این دوره آموزشی سه روزه که با همکاری سازمان مدیریت پسماند استان گیلان و دادگستری کل استان گیلان برگزار شد در سالن همایش مجتمع دادگاه های حقوقی شهرستان رشت حضور پیدا کردند.

 

در این برنامه مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند استان گیلان ضمن خیر مقدم به حاضران در این دوره با بیان اینکه استان گیلان با توجه به شرایط خود استان حساسی است و بسیاری از مشکلات محیط زیستی آن را تهدید می‌کند گفت: برگزاری این دوره ها کمک می‌کند که بدانیم چه وظایف خطیری بر عهده داریم و می‌توانیم منشا اثرات خیر باشید.

افشین پورعلی همچنین با اشاره به این که ما شاهد حضور ۴۰ میلیون مسافر در سال هستیم گفت: بنابراین باید در مورد پسماند برجای مانده از آنها نیز برنامه داشته باشیم.

 

1

وی افزود: بسیاری از مشکلات استان گیلان در زمینه پسماند معلول عدم وجود نگاه پیشگیرانه است. گیلانی‌ها و یا میهمانان استان باید بدانند در صورت انجام خلاف مربوط به حوزه پسماند، چشمانی درحال رصد آنها است.

وی افزود: این ضابطین در سراسر استان می‌توانند تخلفات رخ داده در رودخانه و معابر و همچنین ریختن نخاله‌های ساختمانی و… را به دادستان شهرستان محل وقوع تخلف گزارش کنند.

در ادامه مدیرکل امور شهری استانداری گیلان نیز با اشاره به مساحت ۱۴ هزار کیلومتر مربعی استان گیلان گفت:  گیلان از نظر مساحت در رده بیست و هشتم و از نظر جمعیت در رده یازدهم قرار دارد که این وضعیت نشان دهنده تراکم استان و حضور در رتبه سوم است.

ساحره میرسیدی  میانگین تولید زباله در استان را ۱۸۰۰ تا ۲ هزار تن اعلام کرد و گفت: در سال گذشته ۳۸ میلیون مسافر با اقامت یک تا ۵ شب در گیلان حضور داشتند که همین امر میزان تولید زباله را از این مقدار نیز بیشتر می‌کند.

 

2

میرسیدی با بیان اینکه استاندار حساسیت زیادی برای حل مساله پسماند دارد گفت: در ابتدای حضور استاندار  درصد پوشش  تفکیک زباله در شهرهای استان ۱۵ درصد بود اما اکنون ۷۳ درصد شهرهای استان تحت پوشش تفکیک زباله در استان قرار دارند و مشارکت مردم نیز آمار ۴۵ درصد را نشان می‌دهد.

میرسیدی همچنین با اشاره به ضابطین قضایی نیز گفت: با توجه به وضعیت فعلی محیط زیست استان نگاه بازخواهی از افرادی که عدم تمکین دارند می‌تواند تاثیرگذار باشد.

در ادامه نیز میلاد خالقی قاضی بازپرس دادگستری رشت به تشریح وظایف ضابطین و چگونگی برخورد آنها با جرم و مجرمین پرداخت.

 

3

خالقی با بیان اینکه عنوان ضابط توسط قانون ابلاغ می‌شود گفت: ضابط قضایی مدیریت پسماند باید جرایمی را که در قانون مدیریت پسماند آمده مورد توجه قرار بدهند.

او ادامه داد: وظایف ضابط اعلام جرم رخ داده و محل وقوع جرم به دادستان و اجرای دستورات مقامات قضایی است.

خالقی با بیان اینکه ضابطین کلیه دستورات شفاهی و کتبی مقامات قضایی را انجام بدهند نیز اظهار کرد: ضابط نباید در اعلام جرم به بزرگ نمایی بپردازد.

او همچنین به ضابطین توصیه کرد که در صورت امکان از محل وقوع جرم  تصویر و فیلم ثبت شود.

4

 

 

تقدیر از شهرداران موفق

بخش بعدی برنامه نیز تقدیر از شهرداران موفق  استان در انجام تفکیک زباله در مبدا بود. در این بخش از علی کوهی شهردار آستارا، هوشنگ عباسقلی زاده شهردار فومن، ناصر عطایی شهردار رودبار،جواد علیپور شهردار منجیل،نادر بذرافشان شهردار رحیم آباد، علیرضا پورهادی خمامی شهردار خمام، فرزاد مصافی شهردار لوندویل، ابراهیم صالحی شهردار لولمان، صدرالله فرخی شهردار دیلمان،حسن بلوری شهردار جیرنده، داود توفیقی شهردار گوراب زرمیخ و مهندس رشیدی نژاد شهردار رانکوه تقدیر شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *