12:23

1402/03/17

دوازدهمین نشست کانون ادبی « آوای شالی » رانکوه برگزار شد / تصاویر

اختصاصی/ دوازدهمین نشست  کانون ادبی « آوای شالی » وابسته به کتابخانه ی عمومی مرحوم حاجیان « رانکوه » شهرستان املش با حضور شاعران ، هنرمندان و جمعی از علاقه مندان به ادب و هنـر در سالن اجتماعات این کتابخانه برگزار گردید .

 

به گزارش خبرنگار صبح رانکوه در آغاز  این نشست عباس رسولی املشی مسئول و مجری کانون با خوانش غزلی از زکریا اخلاقی شاعر معاصر و خوشامدگویی به حضار، برنامه های دوازدهمین نشست را تشریح کرد.

ایشان در ادامه از آقای موسی علیزاده رانکوهی دعوت نمود تا مبحث ادبی خود را با عنوان« مقاصد جملات پرسشی در شعر شاعران» مطرح نماید. آقای علیزاده در سخنان خود به مطالبی از جمله: تعریف علم معانی ، بیان و بدیع ، مختصری از بلاغت و ارائة تقسیم بندی دانش بلاغت ، خاستگاه علم بلاغت در یونان ، مقاصد جملات پرسشی یکی از موضوعات مهم علم بلاغت ، تقدیم و تأخیر در پرسش بلاغی ، مقولة معنایی – منظوری جملات پرسشی با ارائة نمونه شعرهایی از شاعران برجسته و … اشاره کرد.

در بخش دوم برنامه ها آقای سیدرضا فندرسکی آیتی شاعر و مورخ گیلانی ، دو غزل خود را قرائت نمود و پس از توزیع این دو شعر بین حاضران ، چند نفر به نقد و بررسی آن پرداختند و محاسن و معایب این دو شعر را بیان کردند.

آنگاه در بخش یک شاعر و یک اثر ، آقای سیدحبیب اسماعیلی شاعر لاهیجانی به معرفی مجموعه شعر گیلکی خود با عنوان « بهار سروند » پرداخت و ویژگی های این کتاب را برای حضار تشریح کرد.

در ادامه شاعران و هنرمندان عضو کانون به ترتیب زیر آثارشان را ارائه دادند .

اسماعیل پورحسین از کلاچای ، میرمحمود تکیار از لنگرود ، صدیقه لطیفی از رانکوه ، میرعبدالغنی هاشمیان از شلمان ، علیرضا یوسفی گسکری از رودسر ، رضا طاهرنیا دریاسری از لنگرود ، افشین معشوری از لنگرود ، ابوذر منزوی کجیدی از املش ، ابراهیم پاکیزه از املش ، بهرام گلعلی پور بی بالانی از کلاچای ، محمدرضا حسین زاده بازرگانی از رودسر ، ستار لطیفی از رانکوه و مکرمه سلیمی از رانکوه .

این نشست در ساعت 15 : 8 بعدازظهر با صلوات حاضران پایان یافت و قرار شد نشست سیزدهم کانون در روز یکشنبه بیست و هشتم شهریور در همین مکان برگزار گردد .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *