12:36

1403/03/26

پرداخت بیش از 23میلیارد ریال تسهیلات بانکی به مددجویان املشی

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان املش با بیان اینکه 3هزار و پنج خانوار، معادل 22 درصد خانوار املش تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان هستند گفت: ۲۳ میلیارد و ۱۶۷ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای اجرای طرح‌های خودکفایی به مددجویان املشی پرداخت شد .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه،  علی مرتضی میرزایی در رابطه با عملکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان در یک سال گذشته اظهار داشت: این میزان تسهیلات به 155 مددجوی تحت پوشش این نهاد برای اجرای طرح‌های خودکفایی پرداخت شده است .

وی گفت: این تسهیلات در زمینه کشاورزی و باغداری، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدمات اعطاء شده  که 20 میلیارد و 142 میلیون ریال آن از منابع قرض الحسنه بانکی و 3 میلیارد و 25 میلیون ریال هم از محل صندوق کمیته امداد  تأمین شده است .

مدیر کمیته امداد املش با بیان اینکه یک میلیارد و 387 میلیون و 200 هزار ریال کمک هزینه ازدواج در یک سال گذشته به 98 نوعروس و داماد تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان پرداخت شده است ادامه داد : از این تعداد51 نوعروس و 40 نوداماد و 7 نفر هم بابت ازدواج مجدد از این هدایا برخوردار شده‌اند .

میرزایی افزود: 686 حامی ایتام حمایت از 74 یتیم تحت پوشش این نهاد انقلابی را در شهرستان املش برعهده دارند که 551 نفر از این حامیان املشی ساکن این شهرستان و 135 نفر هم خارج از این شهرستان و استان گیلان ساکن هستند که در یک سال گذشته در مجموع یک میلیارد و 908 میلیون ریال به حساب بانکی ایتام املشی واریز کرده‌اند .

وی به طرح محسنین هم اشاره کرد و گفت: 77 حامی در قالب اجرای طرح محسنین حمایت از 58 نفر از فرزندان محسنین که سرپرست آنها به دلیل بیماری و یا عدم تمکن مالی توانایی کافی برای تأمین هزینه فرزندان شان را ندارند را برعهده دارند که 21 نفر از این حامیان شهرستانی و 56 حامی هم غیر بومی هستند و در یک سال گذشته 63 میلیون ریال در مجموع به حساب بانکی آنان واریز کرده‌اند .

میرزایی تصریح کرد: مددجویان این شهرستان در یک سال گذشته 23 میلیارد و 14 میلیون ریال مستمری دریافت کرده‌اند که البته 190 خانوار از حمایت خارج شده و 137 خانوار تحت پوشش قرار گرفته و 31 خانوار هم در نوبت حمایت هستند .

مدیر کمیته امداد املش ادامه داد : 228 دانش آموز املشی تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان هستند که از این تعداد 89 دانش آموز در مقطع ابتدایی، 68 دانش آموز در مقطع متوسطه اول، 65 دانش آموز در مقطع متوسطه دوم و 6 دانش آموز هم در پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل می باشند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *