19:05

1402/12/07

گزارش عملکرد یکساله شهرداری از زبان شهردار املش / تصاویر

شهردار املش گفت: با گذشت شصت سال از قدمت شهرداری املش، هنوز 90 درصد کوچه پس کوچه های این شهر خاکی است.

 

پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه: بابک ریحانی اظهار داشت: با اعتباری معادل یک و نیم میلیارد تومان 37 هزار متر مربع از معابر شهر املش در ده ماه گذشته زیرسازی و آسفالت شد که از مجموع این میزان از حجم کار، بیست هزار متر مربع آن روکش آسفالت است که با اعتباری معادل 700 میلیون تومان و هفده هزار متر مربع هم زیرسازی و آسفالت است که با اعتباری معادل 800 میلیون تومان در این شهر انجام شده است.

 

 

 

گزارش عملکرد یکساله شهرداری املش 5

وی افزود: هفت کوچه فرعی و بن بست داخل کوچه شهید فلاح و کوچه های کشاورز، ارشاد، مهر، فجر، شهید قلی زاده، شهید صفرزاده، شهید دلیری، شقایق، صدرا، جنت، بیان و آرزو کوچه هایی است کار زیرسازی و آسفالت آن در مدت ده ماه گذشته انجام شده است.

 

شهردار املش تصریح کرد: زیرسازی و آسفالت کوچه های پروین اعتصامی، آوا، پیک، مهارت، آزاده، سلامت، مولوی، اتکا، طبیعت، تعاون، اقبال، یاس یک، باغچه بان، پائیزان، ستاره، تقوا، سرایت، شهید هاشمی نژاد، میهن و شهید سمامی با پنجاه درصد پیشرفت کار در حال اجراست و پیش بینی می شود با دو میلیارد تومان اعتبار تا هفته دولت تکمیل شود.

 

ریحانی بیان داشت: کار جدول گذاری 1200 متر از سطح شهر املش با 130 میلیون تومان اعتبار در ده ماه گذشته انجام شده و در ادامه سه هزار متر هم با پیش بینی 330 میلیون تومان اعتبار اجرایی می شود.

 

گزارش عملکرد یکساله شهرداری املش 2

ریحانی افزود: کف پوش 5500 مترمربع از پیاده روهای سطح شهر املش با اعتباری معادل 600 میلیون تومان در ده ماه گذشته تعویض و نوسازی شده و هشت هزار متر مربع هم باقیمانده که پیش بینی می شود با اعتباری معادل 900 میلیون تومان اجرایی شود.

 

شهردار املش خاطر نشان کرد: به منظور جمع آوری و هدایت آب های سطحی در این شهر در ده ماه گذشته 1800 متر با 700 میلیون تومان انجام شده و 3500 متر باقیمانده هم با دو میلیارد تومان اعتبار اجرایی و انجام می شود.

 

شهردار املش اضافه کرد: نورپردازی و ایجاد آبشار از بالا به پائین دو طرف پل کیازنیک با صد میلیون تومان اعتبار و نورپردازی و بازسازی استخر سنگی پارک گلستان املش با 20 میلیون تومان اعتبار آغاز شده و تا یک ماه آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

 

گزارش عملکرد یکساله شهرداری املش 6

ریحانی گفت: به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار، بین سه تا چهار کیلومتر از حاشیه انهار سطح شهر املش با اعتباری معادل 400 میلیون تومان حفاظ آهنی نصب می شود که این کار شروع شده است.

 

شهردار املش ادامه داد: 90 درصد کوچه های شهر املش خاکی باقی مانده است که علاوه بر زیرسازی و آسفالت کوچه ها و معابر مشخص شده با 150 میلیون تومان اعتبار باقیمانده کوچه های خاکی شن ریزی می شود تا اندکی در رفت و آمد ساکنان آن تسهیل شود.

 

بابک ریحانی اضافه کرد: از مجموع 400 کیلومتر فضای سطح شهر املش 126 و چهاردهم هکتار آن فرسوده و 27 هکتار آن تاریخی و 60 درصد هم تحت پوشش بنیاد علوی است سند مالکیت ندارد که می توان از آن بعنوان سه عامل تأثیرگذار منفی در ایجاد درآمد پایدار شهرداری املش برشمرد.

گزارش عملکرد یکساله شهرداری املش 4

شهردار املش گفت: برای شهر املش هنوز طرح جامع تهیه نشده و دارای طرح هادی است که در23 سال قبل تهیه و مصوب شده که جوابگوی امروز نبوده و این امر باعث شده وضعیت تغییر کاربری های زمین های موجود در شهر املش با توجه به استعداد کاربری جدید کاملاً نامشخص و توسعه شهری را هم با چالش مواجه کرده است.

 

ریحانی تصریح کرد: بهسازی پارک تفریحی گردشگری میرزا کوچک خان در مرکز شهر املش با 3 هزار متر مربع وسعت و یک ونیم میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده از ماه جاری آغاز شده و در اجرای آن حفظ فضای سبز موجود و فعلی دیده شده است.

 

وی بیان داشت: در طرح بهسازی پارک میرزا کوچک خان املش، پیست دوچرخه سواری کودکان، مجموعه بازی کودکان، سرویس بهداشتی عمومی، سکوی ویژه برگزاری شب شعر، آب نما با ارتفاع پائین و فضای سبز جدید با گل های زنبق سفید و بنفش که با گل های بافت تاریخی حاشیه ی آن هماهنگی دارد؛ پیش بینی شده است.

 

 

گزارش عملکرد یکساله شهرداری املش 6

شهردار املش افزود: به تهیه و تدوین طرح توجیهی کارخانه فراورده های بتنی بعنوان یکی از منابع درآمد پایدار شهرداری  املش اشاره کرد و گفت: این طرح با یک میلیارد تومان اعتبار از محل سازمان شهرداری ها در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع در کمربندی املش اجرا می شود.

 

ریحانی خاطر نشان کرد: با اجراو احداث این کارخانه که فراورده های بتنی از جمله بلوک، کف پوش و کانیو در آن تولید می شود؛ مصالح مورد نیاز شهرداری املش و شهرداری های شرق گیلان و غرب مازندران را در این نوع محصولات تأمین می کند.

 

گزارش عملکرد یکساله شهرداری املش 3

شهر املش با 16 هزار نفر جمعیت در شرق گیلان واقع شده که شهرداری شصت سال پیش در آن تأسیس شده است و و از مجموع 147 اثر تاریخی به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی شهرستان املش، ده اثر آن در مرکز این شهر قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *