03:38

1403/03/27

کاهش محسوس دما و بارش متناوب باران در گیلان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش محسوس دما، وزش باد و بارش متناوب باران در استان طی روزهای پایانی تعطیلات نوروزی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛ مازیار غلامی بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی از غروب فردا (جمعه) به منطقه است و این توده هوای ناپایدار، طی روزهای شنبه تا دوشنبه هفته آینده فعال خواهد بود.
وی ادامه داد: این توده هوا ضمن حفظ ابرناکی، با وزش باد، بارش متناوب باران و کاهش محسوس دما بین هفت تا ۱۲ درجه سانتیگراد همراه است.
به گفته غلامی، با توجه به کاهش دما طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده، بارش برف در ارتفاعات پیش بینی می شود همچنین همراه با رگبارهای بهاری، وقوع رعد و برق دور از انتظار نیست.
وی به مسافران توصیه کرد که از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری و با توجه به شرایط بارندگی، لغزندگی جاده ها ، کاهش دید افقی و مه آلود بودن هوا ، موارد ایمنی را هنگام رانندگی رعایت کنند.
وی همچنین تاکید کرد: رانندگانی که قصد تردد از محورهای کوهستانی را دارند، زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانه همراه داشته باشند.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان استان برای فردا (جمعه) را در جلگه قسمتی ابری تا ابری، بتدریج بارندگی بویژه طی عصر و شب، وزش باد و در ارتفاعات کمی ابری تا نیمه ابری، طی عصر و شب افزایش ابر و بارش پراکنده عنوان کرد.
غلامی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با ۲۲ درجه مربوط به رودبار و کمینه دما را با سه درجه مربوط به جیرنده و ارتفاعات جنوب شرقی استان ذکر کرد.
وی همچنین گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب ۱۷ و هشت درجه ثبت شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *