19:35

1403/03/07

پیام شهردار شلمان به مناسبت ۱۳ فروردین روز طبیعت

شهردار شلمان  با صدور پیامی سیزدهم فروردین روز طبیعت را تبریک گفت.

 

به گزارش خبرنگار صبح رانکوه در پیام جعفر حسن زاده آمده است

 

به نام خداوند متعال

آشتي با طبيعت، همواره در قاموس ايرانيان جايگاه ويژه اي داشته است. تعامل در كمال و جمال الهي اصلی ترين نتيجه و ثمره انس با طبيعت است؛ طبيعتي كه ذات انسان و قوه عاقله او را در راه شناخت معبود يكتا هدايت مي كند.

هرساله در سيزدهم فروردين ايرانيان در دامان پرمهر طبيعت گرد هم مي آيند تا روز طبيعت را در پرتوي ازمهرباني ها و نيكي ها بگذرانند. روز طبيعت اين فرصت را براي ما فراهم مي سازد تا براي يك روز و حتي ساعاتي محدود به طبيعت پناه ببريم و از لذايذ طبيعت خداوندي و مشاهده زيباييها بهره مند شويم.

فراموش نكنيم كه طبيعت آينه تمام نمايي است كه در آن مي توان “خود”را يافت؛ بنابر اين حفظ طبيعت به معناي حفظ خودمان است و لاغير.

روز طبيعت نبايد تنها روز ارتباط آدمي با طبيعت باشد،بلكه همان گونه كه از نام اين روز پيداست،اين روز بايد مبدا و نقطه آغازي براي ارتباط انسان با طبيعت باشد؛ حفظ طبيعت حداقل خدمت و شكرگزاري انسان نسبت به خلقت الهي محسوب مي شود، خلقتي كه در سرتاسر آن مظاهر جلال و جمال و جبروت و عظمت خداوند متعال قابل مشاهده است؛ پس اين آينه زلال راهمچنان زلال نگاه داريم.

آحاد مردم در این روز برای جلوگیری از ریختن زباله در طبيعت که منجر به آلودگی محیط زیست شهر زیبای شلمان می‌ شود رعایت نکات لازم را مد نظر قرار دهند تا طبیعت همیشه زنده، شاداب و پایدار بماند.

امید است هم‌ میهنان عزیز و فرهنگ دوست ایران اسلامی به ویژه همشهری های شریف و فرهیخته شلمانی با حفظ محیط زیست و طبیعت زیبا، امانت دار نسل های آتی باشند.

 

مهندس جعفر حسن زاده شلمانی

شهردار شلمانی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *