21:16

1403/02/26

مبارزه با مواد مخدر به طرح‌های کاربردی نیاز دارد

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، محمد رنجبر در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان املش که در فرمانداری املش برگزار شد با بیان اینکه تشکیل شورای هماهنگی دارای سه قسمت پیشگیری،درمان و مبارزه است افزود: باید برای اقناع و آگاهی های مردم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی از ابزار های مختلفی استفاده نماییم.وی با اشاره به اینکه زبان هنر ،زبانی تاثیرگذاری است افزود:امروزه فضاهای مجازی و رسانه ها بهترین کارکردبرای پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستند چرا که مردم و جوانان مخاطب این فضاها هستند.

نماینده عالی دولت با اشاره به اینکه باید از ظرفیت فضاهای مجازی بهره مناسب و خوبی برد افزود:همه مامسوولین نسبت به پیشگیری مواد مخدر و آسیب های اجتماعی وظیفه داریم و هردستگاهی در طول سال گزارشی از عملکرد مقابله با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی به فرمانداری ارائه دهد تا بتوانیم همایش هایی متناسب با کارکردادارات داشته باشیم.

وی درادامه به (طرح نماد) از سوی آموزش و پرورش پرداخت و گفت:بچه های ما در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند و جایگاهشان نیز آموزش وپرورش است و این طرح در آموزش وپرورش های چندین شهر به اجراء درآمد وانشاا…که بتوانیم در برخی مدارس شهرستان املش نیز به اجراء در آوریم.

فرماندار املش همچنین با بیان اینکه با برگزاری کلاس های طرح نماد دانش آموزان واولیاء مهارت های زیادی از جمله نه گفتن را آموزش خواهند دید،اظهار داشت:باید تلاش کنیم تا دانش آموزان ما توانایی مهارت هایی غیر از مطالب درسی و رویارویی با مشکلات و آسیب های اجتماعی را بیاموزند تا درخانواده احساس کرامت و شخصیت کنند وجایگاه وخاستگاه آن در مهد کودک ها،آموزش و پرورش و دانشگاهها می باشد.

وی با بیا اینکه همچنین برای مقابله با آسیب های اجتماعی باید از ظرفیت هایی چون بسیج،سپاه،روحانیون درمساجد استفاده شودتصریح نمود:ورزش بعنوان یک ابزار قوی برای مبارزه با آسیب های اجتماعی است که جوانان در اوقات فراغت انجام میدهند.

رنجبر با بیان اینکه شهرستان املش از لحاظ فرهنگی-مذهبی و ورزشی بویژه کشتی گیله مردی از خاستگاه ویژه ای برخوردار است افزود:بلوارجلوی شهرداری قابلیت استفاده از انجام کارهای فرهنگی ورزشی را دارد ودراین راستا از شهرداری و مجموعه شورای اسلامی شهر که با همه مشکلاتی که وجود دارد ،توانسته اند چنین کار ماندگار و جایگاهی را فراهم نمایند تقدیر وتشکر مینمایم.

نماینده عالی دولت در شهرستان املش هنچنین از احداث خانه فرهنگ وهنر دراین شهرستان خبرداد وگفت:5میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت تدبیرو امید برای خانه فرهنگ وهنر اختصاص یافته است وکارهای اولیه آن انجام شده است ودرحال ساخت می باشد.

فرماندار املش در ادامه وجود اورژانس اجتماعی در این شهرستان را از ظرفیت ها و قابلیت های خوبی بویژه در مقابله با ویروس کرونا برشمرد و افزود:از دهیاران عزیز میخواهم که افراد آسیب پذیر در روستاها را حتما شناسایی کرده و به اورژانس اجتماعی وادارات مربوطه معرفی نمایید.

فرماندار املش در پایان با اشاره به اینکه شهرستان املش در مقابله با ویروس کرونا جزء شهرستان های سفید است افزود:این به معنای آن نیست که کرونا تمام شده است بلکه باید رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در جلسات و نماز جماعت و همایش ها را رعایت نماییم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *