11:50

1402/03/17

ضرورت وحدت اصولگرایان استان در انتخابات مجلس/ نامزدهای مطرح در رشت کدامند؟

کمتر از 9 ماه تا انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده و تحرک جریانات و احزاب سیاسی در ارتباط با این موضوع بیش از پیش به چشم می آید.

 

 

به گزارش صبح رانکوه، در انتخابات دور قبل مجلس و در حوزه انتخابیه تهران با عدم حضور گسترده اصلاح طلبان، اصولگرایان در تهیه لیست انتخاباتی به وحدت و ائتلاف نرسیدند و دو لیست مهم مربوط به جبهه متحد و پایداری منتشر شد که در آن حوزه انتخابیه این دو لیست نتیجه ای تقریباً برابر را به دست آوردند. اما در انتخابات پیش رو با توجه به حضور جریان اصلاحات و به ویژه جریان اعتدال و حامیان دولت، گروه های مختلف اصولگرایان از جمله پایداری ها بر لزوم وحدت و ائتلاف انتخاباتی و انتشار تنها یک لیست انتخاباتی تاکید نموده اند و تاکنون در این راستا جلسات متعددی برگزار شده است که جلسات سه جانبه یکی از آنهاست.

اما در استان گیلان و به ویژه مرکز استان اوضاع انتخابات متفاوت است. در حوزه انتخابیه رشت همچون دور پیشین تعداد زیادی از افراد احساس وظیفه کرده و قصد نامزدی دارند. در دور قبل و با حضور دولت اصولگرا، اصولگرایان در رشت نتیجه خوبی نگرفتند و تعدد نامزدهای اصولگرا از مهمترین عوامل این نتیجه بود به طوری که حتی سید علی آقازاده و نظر علی علیزاده به عنوان دو پاسدار بازنشسته نیز نتوانسته بودند با هم کنار آمده و یکی در عرصه انتخابات حضور یابد.

اما در انتخابات پیش رو شرایط سخت تری را شاهد خواهیم بود. حضور گسترده جریان اصلاحات و حامیان دولت، انسجام بیشتر جریان اصولگرای استان را می طلبد. در حال حاضر از کسانی همچون سید علی آقازاده، جبار کوچکی نژاد، ولی ا… عظمتی، مظفر نامدار، محمد رضا عباسی، هاجر تحریری نیک صفت و سید رضا مطهری به عنوان نامزدهای مطرح در حوزه انتخابیه رشت نام برده می شود و اعلام حضور افراد دیگر نیز محتمل است.

آنچه ضرورت دارد ایجاد مکانیسمی جهت وحدت تمامی احزاب، تشکل ها، گروه ها و ظرفیت های اجتماعی با هدف حضور تنها سه کاندیدای نهایی در قالب ارائه یک لیست انتخاباتی از سوی جامعه اصولگرایی استان است. قطعاً حضور گسترده و متعدد کاندیداهای اصولگرا منجر به شکست سختی خواهد شد و آن وقت تک تک آقایان کاندیداها و گروه های اصولگرا باید پاسخگو باشند. اعلام کاندیداتوری فی نفسه ایرادی ندارد اما توجه به جوانب کار در ماه های آینده و هماهنگ شدن کاندیداها با مکانیسم وحدت احتمالی که از سوی بزرگان اصولگرای استان ارائه خواهد شد ضرورتی انکارناپذیر است.

در این بین مسئولیت بزرگان جریان اصولگرای استان بیش از دیگران است و به جای پرداختن به مسایل روزمره و احیاناً کم اهمیت باید جهت فراهم کردن مقدمات ایجاد مکانیسم وحدت تمامی احزاب و گروه های اجتماعی ارزشی و اصولگرا همت نمایند./ گیلان آنلاین

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *