20:16

1402/07/12

شانزدهمین نشست کانون ادبی « آوای شالی » رانکوه برگزار شد/تصاویر

اختصاصی/ عصر روز گذشته شانزدهمین نشست کانون ادبی آوای شالی بخش رانکوه شهرستان املش در سالن اجتماعات کتابخانة عمومی مرحوم حاجیان رانکوه برگزار گردید.
به گزارش خبرنگارصبح رانکوه در ابتدای این نشست؛ مسئول و مجری کانون با خواندن غزلی از لسان الغیب حافظ شیرازی و خوشامدگویی به حضار، مبحث ادبی خود را با عنوان « نقد ادبی ، بایدها و نبایدها » ارائه کرد.
در ادامه رسولی املشی مبحث خود به مطالبی چون : تعریف نقد در لغت، گفتار و در اصطلاح ادب، پیشینة نقد در ادب فارسی، فواید نقد و خصوصیات آن، ویژگی های یک نقّاد خوب، نقد ذوقی و تجربی، نقد اصولی و علمی، انواع نقد و مکتب های نقّادی، اصول و قواعد حاکم در کار نقد ادبی و … اشاره کرد .
سپس در بخش یک شاعر و یک اثر ، آقای سیدحبیب اسماعیلی شاعر لاهیجی به معرفی مجموعه شعر گیلکی خود با عنوان « بَرَم شادی» پرداخت و ویژگی های این کتاب را برای حضار تشریح کرد.
در ادامه غزلی از سروده های آقای محمدرضا حسین زاده بازرگانی شاعر جوان رودسری بین حاضران توزیع شد و پس از قرائت آن توسط شاعر ، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
آنگاه شاعران عضو کانون به ترتیب زیر ارائه گر آثارشان بودند :
ابوذر منزوی کجیدی از املش ، سیدمهدی علوی ، احترام پورمحمدی ، حسن کریمی از رودسر ، علی فرخی مهر از رانکوه ، صدیقه لطیفی از رانکوه ، رامین همتی از سیاهکل ، فرامرز محمدی پور از لنگرود ، سعید افروز از رحیم آباد ، رضا طاهرنیا دریاسری از لنگرود ، فاطمه زلفی از لاهیجان ، علیرضا یوسفی گسکری از رودسر ، اسماعیل پورحسین از کلاچای و ستار لطیفی از رانکوه .
این نشست در ساعت 15 : 6 بعدازظهر با صلوات حاضران پایان یافت و قرار شد نشست هفدهم کانون در روز یکشنبه بیست و چهارم بهمن در همین مکان برگزارگردد .

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *