18:34

1403/01/27

ساخت ۲ هزار واحد مسکن محرومان در کشور

به گزارش رانکوه نیوز، وحید خاوه‌ای در حاشیه مراسم آغاز ساخت مسکن محرومان در روستای ییلاقی لرود دهستان سمام بخش رانکوه شهرستان املش گفت: از مهمترین برنامه‌های بنیاد علوی در کنار مسائل فرهنگی و آموزشی و اشتغال مناطق محروم، تامین مسکن محرومان است که در این راستا در برنامه‌ای دوساله و در تفاهمی مشترک با بنیاد مسکن ۲۰هزار واحد و با کمیته امداد ۱۰هزار واحد و با بهزیستی ۱۸هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی برای محرومان کشور ساخته می‌شود.
رئیس بنیاد علوی کشور با بیان اینکه تاکنون ۱۲هزار و ۴۰۰ واحد به بهزیستی تحویل داده شد گفت: بقیه هم تا دو سال آینده برای خانواده‌های دارای دو معلول یا بیشتر و بدون مسکن مناسب تحویل داده می‌شود.
وی در ادامه گفت: بنیاد علوی کشور در کاری مشترک با وزارت آموزش و پرورش تعهد دارد در مدت ۲ سال ۶۰۰ کلاس درس را آماده و به این وزارتخانه تحویل دهد و یک مرکز درمان هم در لوندویل ایجاد کند که منتظر تایید نهایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.
وحید خاوه‌ای گفت: بنیاد علوی، شهرستان املش را به عنوان منطقه هدف پیشرفت و آبادانی انتخاب کرده و با توجه به تخریب راه ارتباطی مناطق ییلاقی این شهرستان براثر رفت و آمد کامیون‌های حامل سیمان دیلمان، پس از بررسی کارشناسان بنیاد علوی و راه و شهرسازی، وضعیت نامطلوب فعلی راه مناطق ییلاقی املش ساماندهی اساسی می‌شود.
وی در پایان گفت: در تفاهم نامه بین بنیاد علوی و بنیاد مسکن، کمیته امداد و بهزیستی گیلان ۷۶۳ واحد مسکن برای محرومان املش و تالش ساخته می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *