15:49

1403/03/26

زنان فعال در صنایع دستی املش در انتظار نمایشگاه دائمی

به گزارش رانکوه نیوز، فاطمه سلیمان زاده در گفت و گویی گفت: پرداختن به صنایع دستی عشق می خواهد و هنرمندان ما در همه رشته های هنرهای صنایع دستی عاشق کار و تولید هستند.

وی افزود: به دلیل نبود نمایشگاه دائمی در املش بانوانی که در تولیدات صنایع فعالیت دارند بسیار نگران هستند زیرا فروش محصولات شان در رکود است.

سلیمان زاده ادامه داد: از آنجاییکه فعالیت در زمینه صنایع دستی درآمد چندانی ندارد، هنرمندان مجبور هستند به چند رشته هنری نظیر خیاطی، رشتی دوزی، گلیم بافی و…. بپردازند تا بتوانند درآمد قابل قبولی داشته باشند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شاهد روز افزون رشتی دوزی در لباس های روز هستیم و چون گران تمام می شود معمولا کسانی که بضاعت مالی مناسب دارند لباس هایی سفارش می دهند که رشتی دوزی هم در آنها انجام شود.

وی گفت: گرانی پارچه و ابریشم و همچنین کرونا کمی بازار رشتی دوزی را کم رنگ کرده اما حمایت های جدی می تواند به پر رنگ شدن این بازار کمک شایانی کند.

سلیمان زاده تصریح کرد: برپایی نمایشگاه های موقتی کمکی به بهبود فروش محصولات صنایع دستی نمی کند و فقط ایجاد یک نمایشگاه دائمی می تواند منجر به پر رونقی بازار محصولات صنایع دستی شهرستان شود.

وی اظهار کرد: هنوز هم متقاضیان جدید زیادی شامل دختران جوان و زنان سرپرست خانوار هستند که مایلند به عرصه فعالیت در صنایع دستی بپردازند و اقداماتی نظیر تحقق بیمه و تسهیلات کم بهره می تواند از بی انگیزه شدن افراد جدید پیشگیری کند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *