04:24

1403/03/05

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان خبر داد: ورود فرش با برند گیلان به بازارهای کشور

فرش

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: در آینده ای نزدیک فرش هایی با برند گیلان به بازارهای کشور وارد می شوند.

 به گزارش صبح رانکوه دکتر علی منتظری شامگاه گذشته در جلسه سرمایه گذاری استان که در سالن اجتماعات معاونت برنامه ریزی استانداری گیلان برگزار شد، گفت: گیلان از بافندگان فرش بسیار ماهر برخوردار است و خیلی از فرش های کاشان و قم هم اکنون در گیلان در حال بافت هستند.

وی اضافه کرد: هنر صنعت فرش دست باف نیاز به سرمایه اندک برای اشتغالزایی دارد و با ۵۰۰ میلیون تومان می توان ۵۰ نفر را مشغول به کار کرد .

دکتر منتظری از عرضه فرش هایی با برند گیلان در آینده ای نه چندان دور خبر داد و خاطرنشان کرد: گیلان خاستگاه ابریشم است و با استفاده از این ظرفیت می توان در حوزه فرش آینده بسیار روشنی را برای استان پیش بینی کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: ارائه تسهیلات فقط حل مشکل بیماری نیست و لازم است از پتانسیل هایی که وجود دارد، حمایت موثری انجام شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون هزار و ۸۰۰ نفر در استان برای بافت فرش اعلام آمادگی کرده اند.

دکتر منتظری با اشاره به اینکه برای جذب تسهیلات از صندوق توسعه سال گذشته هزار و ۱۰۰ طرح مصوب برای بانکها فرستادیم، خاطرنشان کرد: ارائه این میزان طرح در کشور کم نظیر بود.

وی با بیان اینکه در سال جدید پذیرش طرح ها به عهده خود بانکها گذاشته شده است، افزود: بانکها مسلما بیشتر به دنبال طرح هایی بدون مشکل هستند اما ما تاکید داریم که طرح هایی هم هستند که مشکل دارند و مشکل شان قابل حل است و باید مورد حمایت بانکها باشند./منبع : ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *