01:41

1402/03/12

رسالت معلمان همان رسالت انبیا است/ تصاویر

اختصاصی/ فرماندار شهرستان املش گفت : رسالت معلمان همان رسالت انبیاست هدف از ارسال رسل و انزال کتب ٬ اجرای عدالت و ایفای نقش علمی و فرهنگی همه انبیا٬ توحید و یکتا پرستی بوده است.

 

 
به گزارش خبرنگار صبح رانکوه یونس محمودی فرماندار شهرستان املش در جلسه شورای اداری اموزش وپرورش با تبریک فرارسیدن هفته معلم و ارزوی توفیق همه فرهنگیان در ایفای رسالت خطیر وزیر بنایی شان گفت : نقش فرهنگیان در تبیین مسایل علمی و حتی تحلیلی تاریخی برای دانش اموزان ٬ بسیار بزرگ است.
او افزود : به یمن امدادهای خداوندی با حرکتی جهادی وبنیادین علمی و با هماهنگی بهداشت و اموزش وپرورش ٬ بخشداران و دهیاران و مساعدت امام جمعه شهرستان ٬با احصای خلای امار بیسوادی و اسیب شناسی ٬ توانستیم نرخ باسوادی شهرستان را از ۵۶ درصد رشد به ۱۲۳ درصد رشد برسانیم بر اساس امار ایران در سال گذشته استان گیلان جز هفتمین استان کشور و الان چهارمین رتبه را به لحاظ نرخ سواد داراست که امیدواریم به رتبه دوم برسد.
فرماندار املش اظهار داشت : در سال ۹۲ بیش از ۴۰ درصد مدارس شهرستان تخریبی بوده که اکنون به زیر ۱۳ درصد رسیده است.
او ادامه داد: در ۲۹ اردیبهشت شاهد بروز یک رخداد مهم و تاریخی یعنی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا در کشور خواهیم بود جذب و جلب حضور حداکثری مردم در انتخابات و مشارکت فعالانه و فراگیر مردم در انتخابات بسان سالهای گذشته به مراتب که روز افزونتر باشد بیانگر تحکیم اقتدار داخلی و خارجی ایران خواهد بود.
محمودی تصریح کرد: حضور کمی مردم در انتخابات بیانگر میثاق خلل ناپذیر انان با رهبری ٬ امام و شهدا خواهد بود انتخاب مردم در میان نامزدهای متمم پس از تاکید شورای نگهبان ٬ از حقوق اولیه شهروندی ملت ایران است که میتواند با انتخاب خودشان سرنوشت مملکت خویش را بهتر به تصویر بکشند.
او تاکید نمود : ما شاهد موفقیتهای دولت در عرصه فرهنگ و اقتصاد بودیم زیرا فرهنگ نسبت به اقتصاد و اخلاق و سیاست ٬ اخص است دولت در حوزه های فنی و مهندسی و نیز حوزه های داخلی و خارجی نقش مهمی را ایفا نمود بویژه در عرصه اموزش عالی و اموزش و پرورش که برای هیچ کس قابل چشم پوشی نیست.اختصاص بیشترین اعتبار شهرستان در سال گذشته به نهاد اموزش وپرورش املش ٬ بیانگر التفات دولت تدبیرو امید به مقوله فرهنگ در ارتباط بانوسازی و هوشمند سازی مدارس ٬ تجهیز و تامین الزامات اموزشی مدارس شهرستان بوده است در سال جدید در کمیته برنامه ریزی شهرستان به اموزش وپرورش بیش از پیش توجه خواهد شد.
فرماندار املش اعلام کرد : شهرستان املش برا اساس امار سازمان وزارت کار و امور اجتماعی و رصد سامانه الکترونیک بدلیل برگزاری جلسات اشتغال و سرمایه گذاری و اتخاذ تصمیمات اقتصادی رتبه اول را در عرصه اقتصاد مقاومتی احراز نمود که حاصل تلاش همه مسئولان ٬ نماینده ٬ استاندار ٬ ریاست جمهوری و بخشداران بوده است
محمودی در پایان گفت : فرهنگ سنگ بنای حرکت نظام در حوزه تصمیم سازی است امیدواریم در پاسداشت روز معلم به معنای حقیقی از جایگاه از خاستگاه از مبانی تعلیم وتربیت و نقش معلمان در حوزه کاری و علمی تجلیل شود.
حجت الاسلام صفری امام جمعه شهرستان در این جلسه نیز با تبریک اغاز هفته معلم گفت : کسب علم و در اختیار دیگران نهادن ٬ فضیلت بزرگی است ابادانی و ویرانی جوامع ٬ ریشه در حرکتهای فکری و فرهنگی دارد در نظام اموزشی از استاد تعبیر به مربی میشود که کارش پرورش اجتماع است که بسیار سخت است.
او تاکید کرد : مربیان به لحاظ علمی و فرهنگی باید به گونه ای مسلح شوند که موجبات حرکت جهشی جامعه در رسیدن به تمدن نوین اسلامی مورد تاکید رهبری. باشند.
صفری افزود : تمدن مهمترین پاشنه اشیلش ٬علم است سالیانی که به همت اندیشمندان و هدایتهای رهبری ٬ حرکت جهشی در فضای کشور اتفاق افتاد بسیاری از شاخصهای توسعه بدست امد امروز شاهد یم اروپاو غرب به تمدن عظیم و گسترده رسیده اند که همه ریشه در مسایل علمی داشته است در دوران امام صادق و باقر (ع) شکوفایی عظیمی در تمدن نوین اسلامی داشته ایم اگر امروز مسلمانان به انحطاط رسیده اند ریشه در کج فکری اندیشمندان دارد.
در ابتدای جلسه بهرام صفری مدیر اموزش وپرورش املش با تهنیت فرا رسیدن هفته معلم و تقدیر از زحمات همه فرهنگیان شهرستان ٬ همایش تجلیل از معلمان نمونه شهرستانی و استانی ٬ همایش تکریم از باز نشستگان ٬یادواره شهدای فرهنگی و دانش اموز ٬ اردوی مدیران مدارس ٬ مسابقات ورزشی ٬ فرهنگی ٬ قرانی و هنری ٬سفره سلامت ٬ دیدار با خانواده شهدا را از جمله برنامه های هفته بزرگداشت معلم عنوان نمود.

 

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *