21:33

1403/03/09

افتتاخ راه آهن گیلان تا پایان سال/ ایجاد بیش از 50هزار شغل در گیلان/ پرداخت 83درصد مطالبات چایکاران/ افتتاح بیمارستان 132تختخوابی لنگروو در دهه فجر

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد کشور دچار چالش بوده و دولت با بازار بی‌پولی مواجه است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛ مهرداد لاهوتی امروز در گفت‌وگویی با اشاره به برنامه‌های مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قانون برنامه پنجم مسیر حرکت پنج سال آینده کشور را مشخص کرده و باید در راستای سند چشم‌انداز 20 ساله باشد.

عضو فراکسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور از نظر اقتصادی دچار چالش است، گفت: دولت با بازار بی‌پولی مواجه شده و مجلس باید برنامه‌ها را به گونه‌ای تعریف کند که به رشد 8 درصدی اقتصاد برسد.

وی به وضعیت صادرات بشکه نفت ایران اشاره کرد و ادامه داد: قبل از برجام سالانه 800 هزار بشکه نفت صادر می‌کردیم و امروز به دو میلیون و 250 هزار بشکه رسیده و می‌توانیم تا چهار میلیون بشکه نیز صادر کنیم و محدودیتی نیست.

لاهوتی نفت را سرمایه ملی دانست و تصریح کرد: باید از هزینه‌های جاری دولت خارج شویم و 30 درصد اصل فروش نفت کشور را به حساب صندوق ملی واریز کنیم و تاکنون توانستیم 84 میلیارد دلار در این صندوق ذخیره کنیم که 29 میلیارد دلار آن تعیین تکلیف شده است.

وی با اشاره به دریافت 103 هزار میلیارد تومان مالیات در سال گذشته، گفت: بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان از طریق مالیات تأمین می‌شوند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی از رشد 13.2 درصدی اعتبارات عمرانی گیلان در سال جاری خبر داد و افزود: با این اعتبارات بسیاری از طرح‌های بزرگ استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی زمان افتتاح راه‌آهن گیلان را تا پایان سال جاری عنوان کرد و گفت: بیشتر بیمارستان‌های نیمه تمام استان و تعدادی از سدهای در دست اقدام گیلان تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود.

لاهوتی با بیان اینکه در بحث گاز رسانی به‌زودی گیلان یکی از استان‌های سبز کشور معرفی می‌شود، خاطرنشان کرد: یک‌هزار و 100 پروژه صنعتی گیلان با پیشرفت فیزیکی 10 تا 90 درصد در حال اجراست که با بهره‌برداری از آنها 50 تا 60 هزار شغل ایجاد می‌شود.

وی با تصریح بر اینکه در سال جاری 31 هزار تن چای خشک تولید شد، خاطرنشان کرد: تاکنون 83 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده و بقیه بدهی مربوط به کارخانه‌داران چای بوده که امیدواریم به‌زودی به چایکاران پرداخت شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی وضعیت ابریشم استان را مطلوب خواند و افزود: از چهار کارخانه ابریشم در کشور یکی در لنگرود است.

وی با اشاره به کنارگذر سیاه‌کلده به شلمان به طول 12.5 کیلومتر، بیان کرد: یک لاین از این کنارگذر بازگشایی شده بود و لاین دیگر آن تا دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

لاهوتی افتتاح بیمارستان 133 تختخوابی لنگرود و درمان بستر اطاقور این شهرستان را در دهه فجر سال جاری عنوان کرد و یادآور شد: بندر چمخاله، تله‌کابین و سیستم فاضلاب صنعتی لنگرود در حال پیگیری است./فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *