01:28

1403/04/01

تمام ثروت افراد دولت من یک صدم ثروت افراد دولت جدید نمی‌شود

احمدی‌نژاد در مشهد گفت: تمامی ثروت این افراد یک صدم یک نفر از افراد دولت جدید نمی‌شود! این موضوع مشخص می‌کند چه کسی برای خود تلاش می‌کند و چه کسی تمامی تلاش خود را برای مردم دارد!

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، محمود احمدی‌نژاد طی سخنانی با موضوع «تبیین گفتمان انقلاب اسلامی» در حسینیه ارشاد مشهد با اشاره به این‌که «انسان مومن و آرمانی و هدفمند خستگی ندارد» اظهار کرد: خستگی برای تکرار ، ماندن، عقب‌گرد و غیره است.

 بخشی از سخنان امروز احمدی نژاد:

 • اگر ندانیم از کجا آمده‌ایم چه هدفی داشته‌ایم نمی‌توانیم زندگی کنیم. تمامی انسان‌ها علاقه‌مند به پیشرفت هستند. اگر مقصد معلوم نباشد، نمی‌توان هر تغییر و حرکتی را پیشرفت دانست. پیشرفت به نسبت مقصد و هدف تعیین می‌شود.
 • ائمه برای پر کردن جهان از عدل آمدند؛ لازمه اجرای این امر حاکمیت عدالت و حکومتی انسانی است ملت ایران قبول نداشتند که زیر سلطه گروهی از خودخواهان و مستکبران جهان باشند. ظلم به انسان‌ها، جنگ، غارت و تجاوز محصول نظام فعلی حاکم بر جهان است. در حال حاضر در تمامی دنیا، ظلم و تجاوز ریشه دوانده است.
 • امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب به دنبال اصلاح بودند،اگر آرمان‌ها و اهداف ما فراموش شود، عده‌ای پیدا می‌شوند که مطرح کنند، انقلاب برای ماست و ما مالک انقلاب هستیم. کسانی که مدعی مالکیت انقلاب هستند معتقدندکه می‌توانند حتی انقلاب را بفروشند و حق انجام هر اقدامی را دارند.
 • متاسفانه با گذشت 37 سال از انقلاب الگویی برای اداره اقتصاد نداریم و نمی‌دانیم چه هدفی را دنبال می‌کنیم. بعضی از افراد با مطرح شدن مسائلی مانند استانی شدن انتخابات و غیره سعی می‌کنند ما را از مسیر اصلی خارج کنند.
 • نمی‌خواهیم دست‌آوردهای بشری را کنار بگذاریم، باید از تمام علوم بشری، در قالب نقشه خود استفاده کنیم و جمع‌بندی از تجربیات داشته باشیم. باید مدل زمامداری در جمهوری اسلامی تدوین شود. چارچوب‌های برنامه‌ریزی اقتصادی و فرهنگی نیز نیازمند تنظیمی دوباره است. در تمام زمان‌ها باید اهداف و آرمان‌های خود را تکرار کنیم. اگر اسلامی که از نظر انقلاب اسلامی همان اسلام ناب محمدی است، مطرح شود، دیگر افراد حرفی برای گفتن نخواهند داشت.
 • جامعه برای این‌که به سمت عدل حرکت کند نیازمند حکومتی مانند حکومت حضرت علی (ع) است برخی از افراد زمانی که با مردم صحبت می‌کنند انگار با کودکان حرف می‌زنند. به این دلیل نیازمند تبیین دقیق از انقلاب اسلامی هستیم. با گذشت 37 سال با آوردن اسلام آزادی برخی رو ترش می‌کنند. آزادی انسان ها مقدس است و پیامبران برای آزادی آنان آمدند.در 7 تا 8 سال گذشته برخی انقلاب را تمام شده می‌دانند. متاسفانه لفظ انقلاب برخی را به اشتباه می‌اندازد این در حالی است که انقلاب اسلامی ایران نسبت به دیگر انقلاب‌های جهان بسیارمتفاوت است. منظور از انقلاب اسلامی تحول درون انسان‌ها وطی کردن مسیر کمال برای جامعه بشری است. انقلاب ایران، محصول عقده‌های فروخورده و فشار و فقر نبود و تنها محصول خداخواهی ملت ایران بوده است. در حال حاضر با گذشت 37 سال از انقلاب، این موضوع بسیار عمیق تر از سال 57 بر دل ملت است.
 • متاسفانه به این سوال که چرا نباید زیر بار سلطه برویم به درستی پاسخ داده نشده است. نظام سلطه معتقد است که ایران نمی‌تواند کشورخود را اداره کند و با تراشیدن دشمن‌های بیرونی سعی دارد مردم را از موضوعات داخلی غافل کند. متاسفانه برخی از افراد داخلی نیز همین فکر را دارند. افرادی که تنها هدف‌شان از انقلاب رسیدن به قدرت است این فکر را می‌کنند. آنانی که قدرت برای‌شان حائز اهمیت است برای بدست آوردن آن پول‌های زیادی را خرج می‌کنند.
 • اصل انقلاب سلطه را نمی‌پذیرد. امام خمینی (ره) فرمودند؛ آمریکا همان شیطان است؛ زیرا شیطان نیز از پذیرش برخی موارد اداره می‌شود. ریشه تمامی مفاسد دنیا این است که عده‌ای خود را بالاتر از بقیه می‌دانند. این موضوع ریشه تمام مشکلات دنیا و به دنبال آن مسائلی مانند جنگ و تجاوز است. اگر برخی کشورها قبول نکنند زیر سلطه آمریکا باشند تضعیف می‌شوند. آمریکایی‌ها به صراحت می‌گویند که کشورها باید دموکراسی آمریکایی را بپذیرند زیرا این دموکراسی فرهنگ متعالی و یگانه است. آدم‌کش‌ترین نظام تاریخ، مدعی حقوق بشر است.
 • متاسفانه با مطرح شدن جریان انقلاب عده‌ای گمان می‌کنندکه صحبت از جنگ شده است. اما باید تاکید کنیم که منظور ما اسلحه در دست گرفتن نیست.
 • در حال حاضر نمی‌خواهم عملکرد و گزارشی ارائه دهم. اما باید یادآور ی کنم که این دولت بیشترین هجمه و فشار را در طول تاریخ تحمل کرده است. یک جریان علیه خط امامت در طول تاریخ و صدر اسلام فعال هستند و همین جریان نیز این هجمه را علیه دولت‌های نهم و دهم ایجادکردند. یعنی دولت‌های نهم و دهم هیچ نقطه سفید و عملکرد مثبتی نداشت؟ تمامی تهمت‌ها از جمله ضد ولایت فقیه بودن، بهایی بودن و غیره را به این دولت زدند. مشکل این جریان‌ها با احمدی‌نژاد نیست، من که کسی نیستم و تنها سرباز کوچک ملتم. این هجمه منظور دیگری دارد.
 • بیانات مقام معظم رهبری درباره دولت‌های نهم و دهم «بزرگترین افتخار» برای من است. با نزدیک شدن به انتخابات دوباره هجمه و تهمت‌ها دو چندان می‌شود. انسان هوشمند باید متوجه باشد که دلایل این هجمه‌ها ‌چیست. این جریان‌ها می‌خواهند اصل انقلاب و رهبری را تخریب کنند. متاسفانه برخی از افراد نیز در دام آن‌ها افتاده‌اند.
 • برخی از بالا بودن پرچم انقلاب در این دو دوره ناراحت بودند. در دام دشمن افتادن هیچ افتخاری ندارد در حال حاضر به خاطر مصلحت کشور سکوت می‌کنیم و بنده خود را فدای انقلاب می‌کنم. حواس‌مان باشد که تمامی هجمه‌ها به دولت‌ قبل، زدن اصل انقلاب است. دفاع از دو دولت قبل دفاع از انقلاب است. در طول 8 سال حتی برای ساعتی فاقد برنامه مشخص نبودیم.
 • برخی مطرح می‌کنند احمدی‌نژاد سفرهای انتخاباتی خود را آغاز کرده است؛ شبکه بی بی سی به طور صریح اعلام می‌کند که احمدی‌نژاد شروع به کار کرده و اگر پیروز شود ایران دوباره منزوی و برای جنگ آماده می‌شود. زمانی که در سال 84 دولت را تحویل گرفتیم تهدید به حمله نظامی شده بودیم اما در سال 92 اوباما برای همکاری با ایران نامه می‌نوشت. آمریکا به یک ملت حمله می‌کند و با موارد متعدد آن کشور را تضعیف می‌ند اما جرات ندارد حتی از 500 کیلومتری ایران رد شود.
 • تمامی ثروت افراد دولت‌های نهم و دهم یک صدم یک نفر از افراد دولت جدید نمی‌شود! این موضوع مشخص می‌کند چه کسی برای خود تلاش می‌کند و چه کسی تمامی تلاش خود را برای مردم دارد!
 • با گذشت 3 سال از دولت یازدهم، در سال چهارم، این دولت باید کارهای خود را به نتیجه برساند. با انتخاباتی شدن فضا دولت از این کار باز می‌ماند. تمامی دولت‌ها در پایان 4 سال باید گزارشی از عملکرد ارائه کنند؛ اگر دولت یازدهم درگیر انتخابات شود توانایی ارائه این گزارش را ندارد. متاسفانه عنوان انتخابات در کشو مجوزی برای تخریب و بی‌اخلاقی است. افراد در زمان انتخابات به معرفی خود نپرداخته و دیگران را تخریب می‌کنند. حتی عده‌ای تلاش دارند رقیبان خود را رد صلاحیت کنند. در زمان انتخابات‌های قبلی هجمه‌های زیادی به من وارد شد و زمانی که مطرح کردیم برنامه‌ی خود را ارائه دهید اعلام کردندکه در حال تدوین برنامه هستند.
 • در فضای تخریبی چه کسانی برنده هستند؟ اگر بخواهید به سمت فضای مطلوب آمریکایی حرکت کنیم قطعا بازنده هستیم. کاندیدا می‌تواند برنامه‌های خود را ارائه کرده و زمان خود را صرف توهین‌های انتخاباتی نکند./ ایران خبر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *