18:06

1403/03/27

کار اجرایی بخشی از راه مناطق ییلاقی املش در حال انجام است

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان گفت:   برای تکمیل پروژه چهار خطه کردن راه ارتباطی املش به شلمان به 110 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 

 
شعبانعلی خاوری در گفتگو با خبرنگارصبح رانکوه اظهار داشت: مدیر کل راه و شهرسازی گیلان ر حاشیه بازدید امیر امینی معاون اقتصاد و حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: پروژه چهار خطه کردن راه ارتباطی املش به شلمان در سه فاز به مسافت شش و نیم کیلومتر در حال اجراست.
خاوری گفت:پروژه چهارخطه کردن املش به شلمان در مجموع با شش ونیم کیلومتر مسافت در سه فاز از سال 86 شروع شده، فاز اول آن دو و چهار دهم از مسیر شلمان به املش آماده شده – فاز سوم آن به مسافت یک و سه دهم کیلومتر از املش به شلمان به جز گارد ریل وسط و آسفالت یک باند رفت آن آماده شده است.
خاوری گفت: فاز میانی پروژه چهار خطه کردن راه املش به شلمان به مسافت 2 و هست دهم کیلومتر که در حاشیه شرقی روستای سورکوه واقع شده 35 درصد پیشرفت کار دارد و برای تکمیل آن به 110 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تأمین اعتبار لازم در مدت 8 ماه کاری تکمیل و به بهره برداری می رسد.
خاوری به طرح نهضت آسفالت اشاره کرد و گفت: مشکلات تأمین منابع مالی و اعتباری بر تمام ابعاد سایه افکنده ولی طرح نهضت آسفالت که از سه سال قبل در گیلان شروع شده، باعث افزایش شاخص آسفالت راه های گیلان از 39 ونیم درصد پایان سال 92 به 51 و سه دهم درصد شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی گیلان گفت: شهرستان املش هم در آینده نزدیک از مزایای طرح نهضت آسفالت برای آسفالت بخشی شبکه راه های این شهرستان برخوردار خواهد شد و روند اجرای آسفالت راه در این شهرستان تسریع می یابد.
خاوری در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر روند اجرای تثبیت و آسفالت راه مناطق کوهستانی املش که بر اثر رفت و آمد کامیون های حامل سیمان دیلمان تخریب شده، گفت: کار اجرایی بخشی از راه مناطق ییلاقی در قالب تثبیت به کمک کارخانه سیمان دیلمان در حال اجراست ولی برای تکمیل آن با توجه به حجم کار نیاز به تأمین اعتبار از منابع ملی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *