06:12

1403/04/26

افزایش یک و هشت دهم درصد ولادت در شهرستان املش /کسب رتبه اول استانی اداره ثبت احوال املش در صدور کارت ملی هوشمند

رئیس اداره ی ثبت احوال شهرستان املش گفت:: میزان تولد فرزد در شهرستان املش یک و هشت دهم درصد افزایش یافته است.

 

 

عیسی شریف زاده در گفتگو  با رانکوه نیوز  به مناسبت هفته ثبت احوال اظهار داشت: در 9 ماهه اول امسال 332 نوزاد در شهرستان املش متولد شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال تعداد شش نوزاد معادل یک و هشت دهم درصد رشد را نشان می دهد که از مجموع این تعداد 172 نوزاد پسر و 154 نوزاد دختر هستند.

 

وی افزود: در 9 ماهه اول امسال 406 فقره ازدواج در دفاتر عقد ازدواج این شهرستان به ثبت رسیده که میانگین سن ازدواج نودامادان 28 سال و نوعروسان 24 سال است و در حالی که آمار ازدواج در مدت مشابه پارسال این شهرستان 489 فقره است.

 

رئیس اداره ی ثبت احوال شهرستان املش در مورد صدور کارت ملی هوشمند در املش  گفت: 74 درصد جمعیت واجد شرایط شهرستان املش کارت ملی هوشند دریافت کرده اند و از این لحاظ املش رتبه اول استان را کسب کرده است.

 

شریف زاده  بیان داشت: از مجموع 43 هزار و 225 نفر جمعیت شهرستان املش 33 هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که از این تعداد طی سه سال گذشته برای 26 هزار و 943 نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است.

 

وی تصریح کرد: اجرای طرح تعویض شناسنامه هم که به صورت سراسری از سال 91 آغاز شده، از مجموع 33 هزار نفر جمعیت واجد شرایط تعویض شناسنامه تاکنون 15 هزار شهروند املشی با مراجعه به اداره ثبت احوال این شهرستان اقدام به تعویض شناسنامه خویش کرده اند.

 

رئیس اداره ی ثبت احوال شهرستان املش اظهار داشت:  اجرای طرح تعویض شناسنامه برای ساکنان 34 روستای مناطق کوهستانی دو دهستان کجید و سمام در ییلاقات بخش رانکوه با اعزام یک گروه از کارکنان و کارشناسان اداره ثبت احوال املش در روستای محل سکونت انجام شده است.

 

از سوم تا نهم دی ماه هفته ثبت احوال نامگذاری شده است که امسال این هفته به شعار ثبت احوال نوین و هویت دیجیتال مزیّن شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *