08:13

1402/09/18

کتاب « همسفر صبح » چاپ و منتشر شد.

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، عباس رسولی املشی در مقدمه کتاب آورده است:ارزش یک اثر ادبی در تأثیر آن برحالات خواننده یا شنونده است. اثر ادبی بزرگ آن است که نه یک بار بلکه به تکرار خواننده را به هیجان آورد و برانگیزد. ( لونگینوس )

زندگی ما انسان ها پر از فراز و نشیب است. در گذر پُر شتاب زندگی، گاه با لحظه هایی دلنشین و دلپذیر مواجه می شوی که تو را حالی به حالی می کند و در ذهن تو برای همیشه به یادگار باقی می ماند. با بزرگان و فرهیختگانی دیدار می کنی که خوشه چین اندیشه های ناب آنان می گردی؛ با ماجراهای شیرینی رو به رو می شوی که در ویترین ذهن تو ماندگار می شوند. این گونه است که این لحظه های نغز در ظرف خاطراتی زیبا شکل می گیرند و پا برجا می مانند.

از سویی دیگر در لحظه های زودگذر زندگی، گاه کتابی را مطالعه می کنی که نمی توانی از آن دل بکَنی یا اشعاری را به خوانش می نشینی که تلنگری به ذهن تو می زند و تمایل داری در بارة آنها دست به قلم ببری. دوست داری دیگران را نیز شریک زیبایی های این آفرینش های ناب و تأثیرگذار کنی. این گونه است که این قلم چرخانی ها در ظرف مقالات ادبی شکل می گیرند و پا برجا می مانند.
***
پنجره ای را که پیش روی شما گشوده ام، « همسفر صبح » نام دارد و خاطرات و مقالات ادبی مرا از اوایل دهة هفتاد تا به امروز در بر می گیرد. تمامی این خاطرات و مقالات در سال های اخیر در نشریات کشوری و استانی چاپ شده اند. اکنون فرصتی دست داد تا آنها را تدوین نموده و به صورت کتابی خدمت شما بزرگواران ارائه نمایم. امید است که این اثر ناقابل، مقبول طبع والای شما اهالی عرصة ادب و هنر واقع گردد.

لازم به ذکر است از عباس رسولی املشی شاعر، نویسنده و پژوهشگر گیلانی پیش از این شش اثر با عناوین جهان فوتبال، فرصت سبز، نوبت آینه، عموچانچویی، اصغر پیکاسو و آوای شالی انتشار یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *