03:50

1402/09/10

چگونه بهترین فلش را انتخاب کنیم؟

9999

به گزارش صبح رانکوه ا گر به خاطر داشته باشید در زمان‌های قبل نزدیک به 10 سال پیش اگر می‌خواستید یک فایلی در حدود چند مگابایت را ذخیره کنید احتمالا مجبور می‌شدید از چند فلاپی استفاده کنید و بعد از فلاپی‌ها، سی‌دی‌ها به عنوان رسانه برتر ذخیره‌سازی معرفی شدند و در نهایت در زمانی که یک حافظه فلش با حجم 128 مگابایت در دستانمان می‌گرفتیم، حکم پادشاهی را برایمان داشت.

این ماجرا خیلی زود طبیعی شد و هر چند ماه یک بار شاهد پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در این زمینه بودیم به گونه‌ای که هارددیسک‌های اکسترنال بسیار کوچک با ظرفیت‌های بالا هم به بازار آمدند. دیگر داشتن فلشی با ظرفیت12 ،16 ،32 گیگابایت برای کسی آرزو نبود.

در حال حاضر هر کسی یک فلش دارد و اطلاعات ضروری‌اش را همیشه همراه خودش نگه می‌دارد به همین خاطر دانستن نکاتی در زمان خرید به ما برای یک انتخاب بهتر کمک می‌کند و هم این که چگونه از فلش خود به خوبی نگهداری کنیم برای هر کسی ضروری به نظر می‌رسد. این هفته تصمیم به ذکر نکاتی داریم که شما را برای خرید یک حافظه فلش یاری می‌کند.

چرا حافظه فلش؟

برای بسیاری از کاربران، سرعت بالای حافظه فلش در ثبت اطلاعات از هر چیزی اهمیت بیشتری دارد. بیشتر کاربران فقط به همین دلیل سراغ خرید یک حافظه فلش می‌روند تا بتوانند راحت‌تر و سریع‌تر اطلاعات مورد نظر خود را به هر جایی که دوست داشتند انتقال بدهند.

البته هر روز شاهد تنوع در مدل‌های مختلف فلش‌هایی که در بازار است، هستیم و این ماجرا باعث می‌شود تا مردم در زمان خرید کمی سردرگم یا گیج شوند و داشتن یک راهنمای مختصر در این زمینه می‌تواند به هر کسی کمک کند تا با چشمی باز و آگاهی مناسبی به بازار رفته و در زمان خرید سردرگم نشود.

در گام نخست باید مشخص نمایید چه میزان فضا برای نگهداری اطلاعات نیاز دارید یعنی حافظه فلش چند گیگابایتی مورد استفاده شماست؟ این موضوع روی قیمت کالا هم تاثیر دارد.

ممکن است شما به فضای زیادی برای ذخیره اطلاعات خود احتیاج داشته باشید، در چنین شرایطی باید فلشی را انتخاب کنید که حافظه یا ظرفیت بالاتری دارد.

به گزارش بایت، در حال حاضر فلش مموری در ظرفیت‌های گوناگون ۲ تا ۱۲۸ گیگابایت و حتی بالاتر در بازار موجودند که می‌توانید با توجه به نیاز خود از میان ظرفیت‌های گوناگون یک نمونه مناسب را انتخاب نمایید. مورد بعدی که باید هنگام خرید مد نظر داشت، سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات روی حافظه فلش است. در حال حاضر بیشتر حافظه‌های فلش موجود در بازار از رابط USB2.0 بهره می‌برند و البته نسخه‌های USB3.0 نیز در بازار موجود هستند و سرعت بالاتری دارند.

پس بنا به بودجه‌ای که در نظر دارید، می‌توانید از میان نمونه‌های گوناگون موجود در بازار یک فلش درایو مناسب خریداری نمایید. گزینه دیگر توجه به طراحی و ترکیب‌بندی حافظه فلش است که از اهمیت زیادی برخوردارمی‌باشد.

برخی از حافظه‌های فلش در حدی کوچک هستند که مدام گم می‌شوند یا این که گروهی دارای در پوشی جداگانه هستند که ممکن است گم شود. سعی کنید بر حسب کاربری خود یک حافظه فلش مناسب انتخاب نمایید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *