17:57

1402/12/07

واکسیناسیون عمومی از اولویت های وزارت بهداشت است / ورود بیش از 6 میلیارد تومان تجهیزات به بیمارستان نیکوکار املش

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، دکتر علوی در خطبه های پیش از نماز جمعه  املش با بیان اینکه وزارت بهداشت از زمان شروع شیوع ویروس کرونا تلاش مستمری را در جهت از بین بردن ویروس منحوس کرونا داشتندکه اوایل تمام تلاش ها در جهت واکسناسیون مردم بودافزود:کشورهای غربی به هر نحوی می‌خواهند به کشور ما ضربه بزنندل و جلوگیری از واردات واکسن یکی از مهمترین اهداف کشورهای استعماری بود که نخواستندواکسناسیون گسترده مردم انجام شود.

وی افزود: ایجاد نارضایتی مردم یکی از وظایف اصلی کشورهای استعمار گر است که نمی‌خواهد ما ایمنی،بهداشت و امنیت را در سطح جامعه داشته باشیم.
دکتر علوی ضمن قدر دانی از تلاش های دولت سیزدهم که از بدو ورودشان توانستند در راستای واکسناسیون عمومی مردم همت داشتندافزود:بنده خودم را خدمتگزار این نظام میدانم و تشکر می‌کنم از دولت آقای رئیسی در جهت رسیدگی به مرگ و میر مردم تلاش کردند که یکی از مهمترین اولویت های ما در وزارت بهداشت واکسناسیون است.

رییس شبکه بهداشت با اشاره به اینکه از همه عموم مردم می‌خواهیم که دوز سوم وچهارم واکسناسیون را نیز جدی بگیرند وما می‌خواهیم در واکسناسیون به مرحله ای برسیم که کرونا به صفر برسد.

دکتر علوی با اشاره به اینکه فعلا در وضعیت زرد کرونایی قرار داریم افزود:طرح شهید قاسم سلیمانی در توسعه اجتماعی و خدمات رسانی بهداشتی به مردم بسیار کمک کننده بودو از تمامی همکاران بسیج ، سپاه ،هلال احمر ،نیروی انتظامی، کمیته امداد و فرماندار و امام جمعه محترم که مکانی را درجهت واکسناسیون قرار دادند تشکر ویژه مینمایم.
وی با بیان اینکه مشارکت عمومی است که ما را در جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام میرساندافزود:میزان واکسناسیون در مرحله اول ۹۲ درصد ،مرحله دوم ۸۷درصد و مرحله سوم۳۴درصد می باشد.

وی خاطرنشان کرد:جوانی جمعیت،آموزش رایگان پیش از ازدواج، تصویب دولت برای درمان ناباروری با بیمه های پایه و بصورت رایگان،حمایت از مادران باردار و مادران شیرده و کمک در حمایت های تغذیه ای حمایت های بهداشتی،مرخصی زایمان را از خدمات شبکه بهداشت و درمان عنوان کرد

رئیس شبکه بهداشت شهرستان املش در ادامه با بیان اینکه بیمارستان شهرستان املش نیز با کمک خیرین محترم و مشارکت مردم بیش از پیش در حال خدمات رسانی می باشد افزود:۶میلیارد تومان برای تجهیزات بیمارستان ،توسعه اورژانس،مرکز دیالیز و فضای اداری ۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد،خرید تجهیزات،تخت،نوار قلب،تست ورزشی،مانیتورینگ،تجهیزات آزمایشگاه و آمبولانس که توسط دانشگاه علوم پزشکی ،وزارت بهداشت و با پیگیری های نماینده محترم و مسئولین عزیزبرای بیمارستان تهیه و تجهیزگردید.

وی همچنین افزود:۴۰ بیمار دیالیزی،آمپولوژی ۱۲۰بیمارپذیرش ماهانه،مراجعه روزانه در ۵ ماهه اخیر ۱۸هزار و۱۰۰نفر اورژانس،۹۰نفر سونوگرافی در ۵ ماهه اول انجام شده است،۷۰۰۰نفر در آزمایشگاه با چکاپ کامل،برنامه بخش توسعه فیزیوتراپی، دندان پزشکی وتالاسمی بیمارستان را هم در پیش رو داریم.

علوی در پایان افزود:به امید روزی که بتوانیم در جهت خدمات رسانی به مردم زبانزد همه مردم باشیم و انشاا… بتوانیم خدمات رسانی به مردم را بنحو احسنت انجام دهیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *