15:12

1403/01/31

فناوری ضدویروس دار فانی را وداع گفت!

Computer Bug

ارشناسان امنیتی همیشه یک گام از هکرها عقب‌تر هستند و به همین خاطر شرکت Symantec به این نتیجه رسیده است که فناوری‌های ضدویروس به حیات خود پایان داده‌اند.

 

شرکت Symantec از بزرگ‌ترین شرکت‌های امنیتی جهان و تولیدکننده نرم‌افزار Norton Antivirus به صورت رسمی اعلام کرد که «فناوری ضدویروس دار فانی را ودا گفته است و دیگر به حیات خود ادامه نمی‌دهد.»

به گزارش ایتنا، “برایان دای”(Brian Dye) مدیر مرکز امنیت اطلاعات این شرکت به روزنامه وال‌استریت ژورنال توضیح داد که هکرها نه تنها روش‌های جدید برای ورود به رایانه‌ها پیدا کرده‌اند، بلکه برنامه‌های ضدویروس هم دیگر نمی‌توانند جلوی آنها را بگیرند و به همین خاطر هیچ سوددهی برای شرکت‌های امنیتی ندارند.

دای اظهار داشت که نرم‌افزار ضدویروس قدرتمند آن تنها جلوی ۴۵ درصد از حملات اینترنتی را می‌گیرد که این رقم جالب به نظر می‌رسد.

اما این روزها تغییرات فراوان در دنیای امنیت سایبری صورت گرفته است و کارشناسان به دنبال روش‌های جدیدی می‌گردند که هکرها به کار می‌برند و به همین خاطر می‌توان گفت که متخصصان امنیتی همیشه یک گام از هکرها عقب‌تر هستند.

زمانی که نرم‌افزار امنیتی Symantec برای نخستین بار در دهه ۱۹۸۰ معرفی شد، به عنوان یک سیستم دفاعی کاملا ایمن مورد استفاده قرار می‌گرفت و کارشناسان می‌توانستند تقریبا با همه ناامنی‌های زمان خود مقابله کنند.

445

اما شاخه‌های مربوط به ناامنی‌های سایبری از آن زمان به بعد به شاخه‌های مختلف تبدیل شده‌اند و این روزها از بدافزار و اسب تروجان گرفته تا انواع جاسوس‌افزار و برنامه‌های مخرب کاربران خانگی و شرکت‌های بزرگ را تهدید می‌کنند.

شرکت Symantec می‌گوید که این روزها سعی دارد با شناسایی حملات امنیتی صورت گرفته روش ایمن برای آنها تولید کند و به همین خاطر کارایی نرم‌افزارهای ضدویروس آن از بین رفته است./گذار نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *