02:57

1402/01/10

دبیر کارگروه اشتغال شهرستان املش خبرداد:

تخصیص بیش از 35میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا در شهرستان املش

دبیر کارگروه اشتغال شهرستان املش از پرداخت35 میلیارد و پانصد میلیون تومان تسهیلات اشتغالزا در این شهرستان خبر داد

ابراهیم طاهریان در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز افزود: این تسهیلات نخستین بار از اعتبارات جز ۲ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و با نرخ سود 6 درصد برای حمایت از طرح‌های خود اشتغالی و کارفرمایی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: تسهیلات جدید اشتغالزایی از طریق ۹ دستگاه اجرایی و نهادهای حمایتی شامل: بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد برکت، بسیج سازندگی، پارک علم و فناوری، بنیاد علوی، مهارت آموزی کارکنان وظیفه، میراث فرهنگی و صنایع دستی، جهاد کشاورزی و ادارات تعاون. کار و رفاه اجتماعی (شرکت‌های تعاونی) پرداخت می‌شود.

 

اختصاصی رانکوه نیوز

طاهریان اضافه کرد:این تسهیلات برای طرح‌های انفرادی ۱۵۰ میلیون تومان و برای کارفرمایی ۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

به گفته دبیر کارگروه اشتغال شهرستان املش این تسهیلات بر اساس شاخص‌های جمعیت و مناطق محروم و نرخ بیکاری مناطق صورت گرفته و به دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی و فرمانداران محترم ابلاغ شده است.

وی افزود: فرآیند استفاده از تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ از طریق ثبت نام در سامانه جامع تسهیلات کشور شروع شده است و به طرح‌های انفرادی توسط دستگاه و نهاد حمایتی و طرح‌های کارفرمایی با تصویب کمیته‌های هماهنگی اشتغال شهرستان‌ها به بانک‌های عامل معرفی و پرداخت می‌شود.

طاهری گفت: سهم شهرستان املش از این تسهیلات 355 میلیارد ریال است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *