21:27

1402/06/30

بی‌حیایی همچنان ترویج می‌شود هجوم مانتوهای فاقد دکمه به بازار

100999_796

جیرگوابر/-فلسفه وجودی لباس و از جمله مانتو از این باب است که علاوه بر این که پوششی برای زن به حساب می آید، اندام او را نیز از دید محفوظ بدارد. اما مدل طی سالهای گذشته مانتو ها در بین طراحان دچار تغییر و تحول های مختلفی شده است، که گاه از حالت پوشش خود خارج شده و صرفا به کالایی برای جلب توجه هر چه بیشتر جنس مخالف تبدیل شده است.

اگر چه هر از گاهی معاونت اماکن ناجا در اقدامی -نه چندان تاثیر گذار- به تذکر کتبی به برخی از مانتو فروشی های مرکز شهر، صورت مساله را پاک می کند، ولی آبشخور این جریان قطعا از جای دیگری است و نهادهای فرهنگی و انتظامی نیز باید جای دیگر این جریان را هدف قرار دهند.

مانتوهای موجود در مانتوفروشی های میدان هفت تیر

به گزارش گروه فرهنگی “جیرگوابر”، طراحان این گونه مدها با ساعت های کار شبانه روزی و تطبیق بی حیایی بر روی طراحی های خود، سعی می کنند روح اباحه گری را در سطح شهرهای بزرگ کشور بدمند.

شاید چندان کار اطلاعاتی پیچیه و سختی را طلب نکند که از تهیه کنندگان ژورنال های این مدهای زننده، بانک اطلاعاتی درست گردد و همزمان برخورد جدی را نیز در حیطه قضایی-انتظامی با برپاکنندگان بی حیایی در سطح کشور آغاز شود.

قیمت ارزان مانتوهای زننده!

بارها گلایه خانم های محجبه از گران قیمت بودن پارچه های چادری و همچنین اکثرا وارداتی بودن این پارچه‌ها گزارش شده، و هنوز هم اتفاق قابل ذکری در این خصوص رخ نداده است، ولی جالب توجه است که قیمت مانتوهای زننده، بسیار ارزان تر از موارد پوشیده تر آن است. قطعا قیمت یک عامل کلیدی در خرید است، در نظر گرفتن اقتصاد خانواده مساله کوچکی نیست، که متاسفانه تولیدکنندگان داخلی مدل‌های پوشیده مانتو از آن غافل هستند.

تولید مدل های مانتوی بومی ایرانی-اسلامی

در این میان باید توجه داشت برخورد قضایی با تولید کنندگان، اگرچه لازم اما اگر با اقدامات مکمل همراه نباشد، پاک کردن صورت مساله است، برای جایگزین کردن طبع جامعه که به سمت مدگرایی کشیده شده است، باید دست به دامان فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی شد. البته بی تردید برگزاری صرفا یک نمایشگاه میدانی مد و لباس ایرانی مانند آنچه برای اولین بار نمایشگاه در اسفند ماه سال 1392 در روبروی تالار وحدت برگزار شد، جوابگوی مساله مد داخلی نخواهد بود./صراط

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *