00:04

1402/09/14

برخورد پلیس راهور املش با متجاوزان به گذرگاه عابر پیاده

سرهنگ “ بهمن جعفری  در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز افزود”افزود: بر اساس ماده ۱۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، پلیس می تواند با صاحبان وسایط نقلیه پارك شده در پیاده روها برخورد قانونی كند و علاوه بر جریمه راننده خاطی، خودرو نیز با به پاركینگ منتقل خواهد شد.

وی با بیان اینكه بر اساس قانون و مقررات، رانندگان حق ندارند مسیر تردد عابران در سطح پیاده روها را سد كنند، اظهار كرد: ماموران راهنمایی و رانندگی در صورت مشاهده خودروهای پارك شده در پیاده روها و گذرگاه های پیاده، نسبت به صدور برگ جریمه و انتقال آنها به پاركینگ اقدام می كنند.

سرهنگ جعفری از صاحبان خودروها و همچنین تعمیركاران و نمایشگاه داران اتومبیل خواست: از پارك كردن وسایط نقلیه خود در پیاده روها و گذرگاه های پیاده به جد خودداری كنند كه در غیر این صورت توسط ماموران راهنمایی و رانندگی مشمول اعمال قانون خواهند شد.

وی گفت: رعایت حقوق شهروندی از نكات مهم و بارز در موضوعات اجتماعی به شمار می آید و همه باید به رعایت حق و حقوق یكدیگر احترام قایل شوند.

این مقام انتظامی با بیان اینكه پارك كردن خودرو در حریم پیاده روها، كار صحیحی نیست و علاوه بر نقض حقوق عابران چهره شهر را ناپسند و زشت جلوه می دهد، افزود: اگر معبر برای تردد عابران توسط خودروها مسدود شود بنابراین آن ها به ناچار وارد سواره رو خواهند شد و این نیز خالی از حادثه نیست.

رئیس پلیس راهور املش ادامه داد: به هيچ وجه اجازه تصرف اين معابر عمومي به ديگران داده نمي شود چرا كه با اين اقدام غيرقانوني احتمال وقوع حوادث و خطرات جبران ناپذير براي عابران را درپي خواهد داشت.

سرهنگ جعفری با اشاره به ماده ۱۶۳ آئین نامه راهنمایی و رانندگی گفت: توقف در مکان هایی مانند پیاده روها و گذرگاه ها، مقابل ورودی خیابان ها و جاده ها ، ورودی و خروجی منازل مسکونی ، داخل تقاطع ها ، ۱۵ متری حریم تقاطع ها ، ۱۵ متری بیمارستان ها و درمانگاه ها ، ایستگاه های اتوبوس و تاکسی و تابلوهای راهنمایی و رانندگی ممنوع است و با این دسته از خودروها که خلاف قوانین رفتار کنند به طور جدی برخورد شده و ضمن اعمال قانون برای جلوگیری از سدمعبر تمامی آن ها به پارکینگ منتقل می‌شوند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *