12:04

1403/02/04

امام جمعه املش معلمان با الگوگیری از شهید مطهری فرزندان جامعه را الهی تربیت کنند

81155276-5679802

– امام جمعه املش در مراسم تجلیل از 77 فرهنگی نمونه این شهرستان گفت: معلمان باید با الگوگیری از شهید مطهری فرزندان جامعه اسلامی را الهی تربیت کنند.

به گزارش جیرگوابر نیوز، حجت الاسلام والمسلمین ˈتقی روحانیˈ روز چهارشنبه در این همایش افزود: آنچه باعث عظمت شخصیت شهید مطهری شد عمیق شدن ایشان در علم و دانش بود.

وی افزود: توجه همه جانبه شهید مطهری به علم و دانش، تهذیب نفس و مبارزه او با خطوط انحرافی از ویژگی های بارز این شخصیت عالم بود که اگر معلمان جامعه این سه ویژگی شهید مطهری را سرلوحه کار خود قرار دهند همانند ایشان منشاء اثر خواهند شد.

حجت الاسلام روحانی گفت: اگر معلم می خواهد به خود ببالد باید اول خود وارسته کرده تا فرزندان فردای جامعه ما را الهی بار آورد که البته باید در این راه زحمت و تلاش زیادی را متحمل شود.

امام جمعه املش افزود: شخصیت شهید مطهری آنقدر گسترده و تاثیرگذار بود که حوزه های علمیه ما باید در سال های متمادی، شبانه روزی فعالیت کنند تا مطهری دیگری را تحویل جامعه بدهند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان املش نیز در این مراسم گفت: معلمان کیمیای جان و روح انسان هستند که اول کارشان با محبت و پایان کارشان نیز با محبت توام است.

قربان احمدی با بیان اینکه معلمان در صبر، بزرگواری، رعایت انصاف، اخلاق پسندیده، شجاعت و… زبانزد عام و خاص هستند، بیان کرد: معلمان با نگاه خویش الفبای زندگی را به همه آموختند و با زحمات دلسوزانه خود نقشی ارزنده در تربیت و تعلیم فرزندان جامعه داشته اند.

وی با اشاره به شخصیت استثنایی شهید مطهری گفت: قلم و زبان شهید مطهری هم برای نسل امروز و هم برای نسل آینده بی بدیل است و بدون استثناء همه آثارش طبق فرمایش امام راحل آموزنده است.

احمدی افزود: نامگذاری روز شهادت استاد شهید مطهری به نام روز معلم باعث افتخار معلمان جامعه است و تمامی معلمان باید تلاش کنند تا از این شأن معنوی حراست و پاسداری کنند.

در پایان این مراسم از 47نفر از معلمان نمونه املش و 30نفر از بازنشستگان سال 92 این شهرستان با حضور مسوولان محلی تجلیل شدند./ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *