22:55

1402/09/17

اصلاح یارانه‌ها جراحی بزرگ اقتصادی دولت است

گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه املش در خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه با بیان اینکه همه دشمنان جمع شده اند تا یک جنگ احزابی را برعلیه جمهوری اسلامی، سوریه،عراق و لبنان جا بیاندازد افزود:جبهه حق اینست که مردم فریب نخورند چون دشمنان مردم را تحت فشار قرارمیدهند تا مردم به خیایان ها بیایند تا جلوی اقدامات دولت را بگیرند.

وی افزود:شما مردم با بصیرت و آگاهی هستید و باید این نقشه های دشمنان را خنثی کنید.

خطیب جمعه املش در ادامه با اشاره به اقدام بزرگ دولت سیزدهم در اصلاح یارانه ها گفت؛در سالیان گذشته کالاهای اساسی قاچاق می شد حتی در یکسال اخیر ۳۰۰هزار تن آرد قاچاق شده است لذا دولت با الکترونیکی کردن یارانه معیشتی خانوار ها می تواند جلوی قاچاقچیان را بگیرد.

حجت الاسلام رنجبر افزود:تغییر قیمت های کالاهای اساسی باید از دولت های قبل که قیمت دلار پایین بود باید انجام می‌گرفت و لذا برای حفظ سرمایه ملی و تحول اقتصادی این جراحی لازم بود.

امام جمعه املش با اشاره به اینکه ریشه قاچاق و رانت ها باید خشکیده شود افزود:عدم وجود کالاهای اساسی و واریز یارانه ها به حساب مردم از دغدغه های مردم است که باید تصمیم جدی گرفته شود و دارو ونان هم گران نخواهد شد
حجت‌الاسلام رنجبر افزود:یارانه هایی که واریز می‌شود طبق تورم باشد و انشاا…با طرح های جدیدی که دولت اعلام میکند مشکلات حل شود.

وی افزایش قیمت کالاهای دیگر را از دغدغه های مردم عنوان کرد و گفت:همه کالاها وجود دارد و لکن نباید مردم در این مورد نگرانی داشته باشدند رهبر انقلاب دراین باره فرمودند:همه مردم باید همکاری کنند و دولت طرح های اقتصادی را در پیش دارند.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر در ادامه به سفر استاندار به شهرستان املش و بازدید ایشان از پروژه های عمرانی پل کیازنیک و پل کشاورز رانکوه گفت: دکتر عباسی برای تکمیل و انجام سریع تر این دو پل شهرستان خواستار مطالبه گری بیشتری بودند و طبق پیش بینی پیمانکاران این دو پروژه پل رانکوه در هفته دولت و پل کیازنیک در دهه فجر به به برداری می رسند

وی در ادامه به بازدید استاندار گیلان از کارخانجات چای اشاره داشت افزود: دکتر عباسی در این بازدید از روسای کارخانجات خواستند تا چین اول برگ سبز چای کشاورزان را درجه یک بزنند چون که امید کشاورزان همین کشاورزی است.

حجت الاسلام رنجبر در پایان ضمن تبریک هفته بسیج سازندگی افزود:کارهای بزرگی در کشور توسط بسیج سازندگی در کشور بویژه شهرستان املش انجام گرفته است وامروز مانور گردان های بیت المقدس و کوثر را توسط بسیجیان داشتیم که جا دارد از همه بسیجیان همیشه در صحنه تقدیر وتشکر ویژه داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *