02:41

1403/04/01

آمار طلاق توافقی در شهرستان املش، نگران کننده است.

اختصاصی/ حجة الاسلام والمسلمین محمد صفری امام جمعه املش در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اعلام این مطلب گفت: طلاق از جمله موضوعات اجتماعی همه جای دنیاست که متأسفانه گریبانگیر جامعه اسلامی و شیعی ما هم شده است و تأسف بار تر از آن این که تشعشعات اندیشه فرهنگ لیبرال غرب و سکولار به فضای جامعه ما سرایت کرده و برخورد با این اندیشه، فوق العاده سخت و دشوار است.

 

 

 

 
به گزارش خبرنگار صبح رانکوه امام جمعه املش گفت: سبقه دینی شخصیت های بزرگ و اندیشمند جامعه اسلامی ما، سبقه ی پررنگی است و متأسفانه حتی رگه های از لیبرالیستی و سکولاریستی در زندگی انسان های ارزشی ما رسوخ کرده است که باید بیشتر مواظب باشیم.
امام جمعه املش با اشاره به مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان و دهه فجر گفت: ایام فاطمیه در پیش است جایگاه و منزلت رفیع حضرت فاطمه زهرا نزد پروردگار عالم بر کسی پوشیده نیست و این بانوی نمونه بهترین الگو برای همه در همه ی اعصار است.
امام جمعه املش گفت: ما به لحاظ فرهنگی در حال پوست اندازی هستیم و سبک زندگی مردم با گذشته بسیار متفاوت شده و متأسفانه از شیوه های غربی هم بهره برداری می شود که از جمله نتایج منفی آن می توان به افزایش میزان طلاق، خشونت، اعتیاد و افسردگی اشاره کرد.
امام جمعه املش گفت: باید به انسان بعنوان یک موجود الهی نگریسته شود آموزه های دینی اگر خوب و به موقع و با شیوه ی درستی آموزش داده شود و در زندگی بکار برده شود بسیاری از مشکلات فردی، خانوادگی و اجتماعی رفع می شود.
امام جمعه املش با استناد به روایات از ائمه اطهار(ع) شهوت و غضب را بزرگترین درد در جوامع بشری عنوان کرد و گفت: آموزش ها باید در دوره طفولیت صورت بگیرد تا در متربی نهادینه شود و چه بسا ما در دینداری بچه ها، دانش آموزان و دانشجویان دقت نمی کنیم که نباید این گونه باشد.
در ادامه یونس محمودی فرماندار املش با تبریک ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران، شورای فرهنگ عمومی را یکی از شوراهای بسیار مهم عنوان کرد و گفت: این شورا در سیاست گذاری های فرهنگی بسیار تأثیر گذار است.
فرماندار املش در قالب پیشنهاد گفت: از نخبگان فرهنگی و علمی شهرستان در خصوص پیگیری مسائل فرهنگی شهرستان املش در این شورا بکارگیری شود تا ضعف ها بهتر شناسایی و برای رفع آن تا حصول نتیجه پیگیری شود.
فرماندار املش در پایان گفت: 75 پروژه عمرانی، فرهنگی و ورزشی با اعتباری معادل 25 میلیارد تومان دهه فجر امسال در شهرستان املش به بهره برداری می رسد که مهمترین آن افتتاح یک واحد تولید میکاست که تنها تولید کننده عایق های نسوز و ضدآتش در خاورمیانه است، در ناحیه صنعتی آسیابسران شهر رانکوه با حضور استاندار گیلان افتتاح می شود.
در این جلسه مقرر شد که مرکز مشاوره خانواده در شهرستان املش راه اندازی و مراسم ایام فاطمیه به صورت متمرکز در املش و رانکوه با شکوه خاصی برگزار شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *