علیرضا شعبان‌نژاد عصر امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب گیلان با اشاره به اینکه سال آبی ۹۴ مشکل‌تر از مشکل کم‌آبی در سال جاری است اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای کشت تمام اراضی در سال آینده انجام شده است.     به گزارش صبح رانکوه وی از شخم زمستانی ۷۲ هزار هکتار شالیزارهای گیلان […]

علیرضا شعبان‌نژاد عصر امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب گیلان با اشاره به اینکه سال آبی ۹۴ مشکل‌تر از مشکل کم‌آبی در سال جاری است اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای کشت تمام اراضی در سال آینده انجام شده است.

 

 

به گزارش صبح رانکوه وی از شخم زمستانی ۷۲ هزار هکتار شالیزارهای گیلان خبر داد و افزود: معادل ۳۰ درصد از شالیزارهای استان شخم زمستانی زده شده است.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه شخم زمستانی ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر انجام شده است، تصریح کرد: امسال شخم زمستانی یک ماه زودتر آغاز شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های ترویجی در راستای آمادگی کشاورزان برای کشت اشاره کرد و گفت: تقویم زراعی سال ۹۴ برای استفاده کشاورزان تدوین شده است.

وی با اشاره به بازبینی ۱۳۸ ایستگاه پمپاژ آب و ۱۵۹ حلقه چاه برای استفاده کشاورزان، بیان کرد: تعداد ۶۲ ایستگاه پمپاژ و ۶۷ حلقه چاه نیاز به بازسازی دارد.

در ادامه فرماندار املش در جلسه شورای حفاظت از منابع آب گیلان  به ارتزاق چهار هزار خانوار از کشت فندوق و گردو در این شهرستان اشاره کرد و گفت: تعداد ۹۴ پهنه آب‌بندان و استخر در املش وجود دارد اما تاکنون لایروبی نشده است.

مهدی جعفری با بیان اینکه ۱۳ سردهنه در املش وجود دارد، تصریح کرد: دو سردهنه به دلیل سیل خراب شده ضمن اینکه یک ایستگاه پمپاژ خراب است./فارس