معاون وزیر در امور باغبانی جهاد کشاورزی گفت: چابکسر باید به یکی از قطب های تولید درختچه و گل و گیاهان زینتی کشور تبدیل شود .     به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ، طهماسبی در بازدید از نمایشگاه بین المللی گل و گیاهان زینتی  در چابکسر ،گفت: چابکسر باید به یکی از قطب های […]

معاون وزیر در امور باغبانی جهاد کشاورزی گفت: چابکسر باید به یکی از قطب های تولید درختچه و گل و گیاهان زینتی کشور تبدیل شود .

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ، طهماسبی در بازدید از نمایشگاه بین المللی گل و گیاهان زینتی  در چابکسر ،گفت: چابکسر باید به یکی از قطب های تولید درختچه و گل و گیاهان زینتی کشور تبدیل شود .

 

وی با تاکید بر این نکته که ایجاد محل دائمی نمایشگاه گل و گیاه خواسته مردم این شهرستان و استان است، افزود: امیدواریم با اقدامات در نظر گرفته شده به زودی شاهد راه اندازی دائمی این نمایشگاه باشیم.

 

معاون وزیر اضافه کرد: گسترش حوزه تولید و عرضه این محصولات، بازار گسترده‌‌ای برای این تولیدات در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و همسایگان شمالی و حتی بازارهای دور در شرق آسیا و غرب اروپا به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: با توجه با اهمیت صادرات غیر نفتی و همچنین ویژگی های ذاتی مناطق کشور و استان برای پرورش گل،استفاده از ظرفیت بالای صنعت گل و گیاه جهت توسعه و ایجاد اشتغال و تحقق بخشیدن به اهداف سند چشم انداز برنامه های توسعه و رهایی از اقتصاد متکی به درآمد های نفتی ضروری به نظر می‌رسد.

عکس و خبر:ابوالفضل شکری