دومین مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان در رودسر افتتاح شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح دومین مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر این کانون در رودسر اظهار کرد: تمام […]

دومین مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان در رودسر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح دومین مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر این کانون در رودسر اظهار کرد: تمام استان‌های کشور دارای یک مرکز فرهنگی فراگیر هستند و گیلان دارای دو مرکز است.

علی پورحسن یکی از کانون‌های فراگیر مذکور را در رشت و دومین کانون نیز در رودسر عنوان کرد و افزود: امیدواریم با کمک مسؤولان بتوانیم سومین مرکز فرهنگی فراگیر را در غرب گیلان احتمالا در تالش بازگشایی کنیم.

وی افتتاح مراکز فرهنگی فراگیر را در راستای عدالت‌محوری خواند و تصریح کرد: معلولان برگزیده خدا و افراد مهجور جامعه هستند که نیاز به امکاناتی مانند افراد سالم دارند و در مراکز مذکور وسایل ویژه کودکان کم‌توان جسمی و حرکتی مانند کتاب‌های آموزش خط بریل وجود دارد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به اینکه در مراکز مذکور خدمات امکانات ادبی، فرهنگی، علمی و… به معلولان ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: ۳۱ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گیلان وجود دارد که در ایام مختلف سال کودکان را پوشش می‌دهند.

به گزارش فارس، دومین مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با هدف افزایش گستره فعالیت‌ها و ارائه خدمات فرهنگی به تمام مخاطبان به‌ویژه کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه در رودسر افتتاح شده است./فارس