22:29

1403/01/27

دیدار فرماندار رودسر با کتابداران این شهرستان

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و کتابداری امیر جانبازی رودسری با کتابداران شهرستان رودسر دیدار کرد.

 

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛ فرماندار رودسر در نشست گفت: آنچه مهم است گسترش، ترویج و اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان می باشد و باید از همه امکانات و ظرفیت های موجود برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان استفاده نمائیم.
امیرجانبازی رودسری فرماندار شهرستان رودسر در این جلسه که با حضور مشاور عالی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء و جمعی ازمسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امیر شهید عبدا… عیسی پور کاکرودی گفت: این شهید بزرگوار از نیروهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء و از شهدای عملیات آزاد سازی سوسنگرد در سال 59 می باشد لذا وظیفه ماست که با برگزاری مراسم های مختلف یاد و خاطره این عزیزان را گرامی بداریم.
وی با اشاره به هفته کتاب، کتابخوانی وکتابداری افزود: برنامه هرساله ما است که با اعضای این مجموعه دیدار نموده و در خصوص مسائل و مشکلات مربوط به کتاب،کتابخوانی و کتابداری هم اندیشی و مشورت نمائیم و راهکارهای مناسبی را در جهت رشد، پیشرفت و رفع موانع در این خصوص را ارائه نمائیم .
فرماندار شهرستان رودسر در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: وضعیت کتابخانه های شهرستان در حال حاضر خوب و فعال است و حتی در نواحی کوهستانی هم مجموعه هایی در حال فعالیت می باشند که این جای تقدیر و تشکر دارد همچنین با احداث کتابخانه واجارگاه ظرفیت شهرستان در زمینه کتاب و فضای کتابخوانی بیشتر نیز می شود .
وی به ظرفیت ورود خیرین در شهرستان اشاره نمود و افزود: یکی از ظرفیت های موجود در شهرستان ورود خیرین در حوزه¬های مختلف توسعه، عمران و آبادانی می باشد که اقدامات خوبی از طرف خیرین در سطح شهرستان صورت گرفته است و در حال حاضر هم کتابخانه شهر واجارگاه توسط یک خیر در حال ساخت است و می توان با برنامه ریزی صحیح از وجود خیران در زمینه کتاب و کتابخوانی نیز استفاده نمود.
وی تصریح کرد: آنچه مهم است گسترش، ترویج و اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان می باشد و باید از همه امکانات و ظرفیت های موجود برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان استفاده نمائیم.
وی خاطر نشان ساخت: همراه داشتن کتاب برای هر شخصی ضروری است و با پیشرفت الکترونیکی و فضای مجازی، نباید از کتابخانه وکتابخوانی غافل شده و ایجاد فضا برای امر کتاب و کتابخوانی و توسعه آن و همچنین بازسازی کتابخانه های شهرستان از مواردی است که باید با جدیت و سرعت بیشتری پیگیری شود و همه مسئولین باید در این زمینه همکاری داشته باشند .
امیر جانبازی رودسری ادامه داد: با احداث باجه کتاب در سطح شهر زمینه دسترسی راحت و آسان برای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی فراهم شود و باید سعی کنیم در همه زمینه ها جایگاه شهرستان را نه تنها در استان بلکه در کشور ارتقاء دهیم.
فرماندار شهرستان رودسر خاطر نشان کرد: درسه سال گذشته با برنامه ریزی صحیح و درسایه حمایتهای دولت تدبیر و امید شاهد اقدامات و پیشرفت های خوبی در زمینه آب و راه و …. در سطح شهرستان را بودیم و باید با ادامه این روند نه تنها از متوسط استانی عقب نماندیم بلکه دربسیاری ازموارد از متوسط استانی و حتی کشوری پیش گرفتیم.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران با درنظرگرفتن شاخص ها، ظرفیت ها و پیشرفت های بدست آمده در استان ها و شهرستان ها، ورود پیدا می کنند گفت: همه تلاش ما بر این است تا بستر و فضای مناسب برای حضور سرمایه گذاران در شهرستان رودسر را آماده ومهیا سازیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *