21:15

1403/03/23

پرواز بغداد-رشت-بصره و بالعکس از فرودگاه سردار جنگل برقرار شد

مدیر کل فرودگاه گیلان از برقراری پرواز بغداد-رشت-بصره و بالعکس از ابتدای هفته جاری خبر داد و گفت: این پرواز حامل مسافران عراقی می باشد که توسط شرکت هواپیمایی العراقیه در فرودگاه سردار جنگل رشت انجام می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان، مدیر کل فرودگاه سردار جنگل رشت به برقراری پرواز بغداد-رشت –بصره و بالعکس اشاره کرد و گفت: شرکت هواپیمایی العراقیه با اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری پرواز شماره 1119 مسیر بغداد به رشت که پس از یک ساعت و نیم پرواز در ساعت 15 روز جمعه هر هفته وارد فرودگاه سردار جنگل رشت خواهد شد و پس از یک ساعت توقف در فرودگاه رشت در ساعت 16 این فرودگاه را به مقصد بصره ترک خواهد کرد، انجام خواهد داد.

مهندس غلامرضا کریم آقایی با اشاره به اینکه این پرواز برای مسافران کشور عراق جهت گردش در مسیرهای گردشگری استانهای شمالی کشور برقرار شده، افزود: پرواز شماره 1117 هواپیمایی العراقیه در ساعت 18 و 30 دقیقه همانروز از بصره به مقصد فرودگاه رشت حرکت خواهد کرد و در ساعت 21 این فرودگاه را به مقصد بغداد ترک خواهد کرد.

وی به اولین پرواز این مسیر در  روز جمعه هشتم مرداد اشاره کرد و افزود: 219 نفر از اتباع عراقی از بغداد و بصره به رشت سفر کردند و 116 نفر از مسافران تبعه عراق با پروازهای مذکور به شهرهای بصره و بغداد بازگشتند.

مدیر کل فرودگاه گیلان همچنین اضافه کرد: با توجه به زیرساخت های موجود در فرودگاه سردار جنگل رشت، آمادگی خدمات دهی روزانه به 100 پرواز رفت و برگشت را داریم و شرکت های هواپیمایی با توجه به توریستی بودن استان گیلان، مسیر های منتهی به فرودگاه رشت را در اولویت برنامه ریزی خود قرار دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *