20:50

1402/07/12

20 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان که در بیمارستان خصوصی پارس سهام دارند+جدول

هر چند مطمئناً سهام داری در یک بیمارستان خصوصی توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کنار 19 عضو دیگر هیات علمی این دانشگاه نافی انجام وظایف آنان به بهترین نحو ممکن در دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان های دولتی نیست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه،  به نقل از خزر امروز خبری در برخی رسانه ها مبنی بر اظهارات یوسف زاده چابک در جلسه ی جذب اعضای هیات  علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان منتشر شد

بنا به اخبار منتشر شده، یوسف زاده در این نشست با بیان اینکه رسالت اعضای هیات جذب، رسالت بسیار مهم و سنگینی است، افزود: چرا که این افراد، امین و نمایندگان دانشگاه هستند، نمایندگانی که با انتخاب آنها معماران آینده دانشگاه شناسایی و انتخاب می شوند.

وی در قسمت دیگری از اظهارات خود، گفت: نباید در جذب هیات علمی دچار عجله و دستپاچگی شویم بلکه باید یک پروسه برنامه ریزی شده و هدایت شده داشته باشیم تا دقیقاٌ افرادی که مناسب ترین وضعیت را دارند، برگزیده شوند.

اما آن چه که در پروسه جذب اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان می تواند جالب توجه باشد، سهام داری آنان در بیمارستان خصوصی پارس است. بیمارستانی که خود یوسف زاده هم یکی از سهام داران آن می باشد.

هر چند سهامداری پزشکان در بیمارستان های خصوصی مسبوق به سابقه می باشد، اما بیمارستانی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و 19 نفر دیگر از اعضای هیات علمی این دانشگاه تنها به عنوان سهامدار در آن معرفی شده باشند، ممکن است این سوال را به ذهن متبادر کند که آیا سرمایه گذاران یک بخش خصوصی آن هم در حوزه سلامت می توانند امانتدار خوبی برای سرمایه های دولتی، گسترش و نگهداری آنان در حوزه پزشکی باشند؟!

به قول دیگر آیا پزشکانی که از حضور مردم در یک بیمارستان خصوصی مانند بیمارستان پارس به عنوان سهامدار نفع می برند، آیا می توانند به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تمام تلاش خود را برای تجهیز بیمارستان های دولتی یا بهبود کیفیت خدمات در این بیمارستان ها به کار ببندند تا بیماران را بی نیاز از اعزام به بیمارستان های خصوصی از جمله همین بیمارستان پارس نمایند؟!

آن چه در این گزارش و به استناد اطلاعات موجود در سایت اطلاع رسانی بیمارستان پارس، منتشر شده است، نشان می دهد که 20 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تنها در این بیمارستان خصوصی سهام دارند! 20 عضوی که برخی پست های حساسی در دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان های زیرمجموعه داشته و یکی از وظایف ذاتی شان ارائه خدمات هر چه بهتر به بیماران در بیمارستان های دولتی است!!

هر چند مطمئناً سهام داری در یک بیمارستان خصوصی توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کنار 19 عضو دیگر هیات علمی این دانشگاه نافی انجام وظایف آنان به بهترین نحو ممکن در دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان های دولتی نیست، یقیناً این 20 نفر از آن دسته از معدود پزشکانی که سعی می کنند بیماران بی نوا را به بهانه فرسودگی امکانات یا نبود ابزارآلات پزشکی مناسب به سمت بیمارستان های خصوصی که در آن سهام دارند، سوق دهند، نیستند.

جدول زیر از اطلاعات بارگزاری شده در پورتال اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و سایت بیمارستان پورسینا استخراج شده و 20 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان که در بیمارستان خصوصی پارس سهام دارند، را نشان می دهد.

 

z58u_2055

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *