• امروز : دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 23 - ذو القعدة - 1441
  • برابر با : Monday - 13 July - 2020
0

همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان سبدهای غذایی میان ۱۰۰ هزار تن از نیازمندان روزه دار توزیع می‌شود

  • کد خبر : 36980
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۷
همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان سبدهای غذایی میان ۱۰۰ هزار تن از نیازمندان روزه دار توزیع می‌شود

همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان سبدهای غذایی میان ۱۰۰ هزار تن از نیازمندان روزه دار توزیع می‌شود.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان سبدهای غذایی میان نیازمندان توزیع می‌شود. بی‌شک در تاروپود و سرشت هر انسانی، مهربانی و دوستی یافت می‌شود و […]

همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان سبدهای غذایی میان ۱۰۰ هزار تن از نیازمندان روزه دار توزیع می‌شود.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان سبدهای غذایی میان نیازمندان توزیع می‌شود. بی‌شک در تاروپود و سرشت هر انسانی، مهربانی و دوستی یافت می‌شود و در طریقت مهربانی، چه چیزی بالاتر از گرفتن دست نیازمندان؟ به قول سعدی شیرازی،«ره نیک‌مردان آزاده گیر، چو ایستاده‌ای دست افتاده گیر.» گاهی این خیرخواهی کمکی است برای خودمان و شاید آغازی باشد برای یک تحول، یک خودسازی و یک بازنگری در احوالات خویش. ماه مبارک رمضان، هدیه‌ای از جانب پروردگار است که فرصت این تحول درونی را به ما می‌بخشد و خوشا به حال کسانی که این موقعیت را غنیمت شمرده و لحظه‌ای تردید به خود راه نمی‌دهند. برهمین اساس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، برای کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان طرح‌های «همای رحمت» و «سفره‌های مهربانی» را درنقاط مختلف کشور برگزار می‌کند. طرح ملی «همای رحمت» به تاسی از سیره ائمه معصومین(ع) به‌ویژه مولای متقیان حضرت امام علی(ع) و با همت والای داوطلبان، خیران و پرسنل جمعیت هلال‌احمر همه‌ساله در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود. منظور از این طرح، حمایت از بیماران صعب‌العلاج، زنان سرپرست خانوار یا خانواده‌‌های بی‌‌سرپرست، مادران باردار نیازمند، ایتام و خانواده‌‌های کم‌برخوردار حاشیه شهرها و روستاهای دورافتاده، معلولان، سالمندان و از کارافتادگان و خانواده‌های زندانیان و محرومان است. دراین طرح سازمان داوطلبان با کمک گرفتن از خیرهایی که بدون هیچ چشمداشتی پا به این مسابقه الهی گذاشته‌اند، سبدهای کالایی تهیه و توزیع می‌کند. این سبدها عموما شامل اقلامی مثل برنج، روغن، حبوبات و… می‌شود. امسال نیز سیزدهمین ‌سال برگزاری طرح «همای رحمت» است و به گفته فرحناز رافع،  رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، همه مردم می‌توانند در این طرح با کمک‌های نقدی و غیرنقدی مشارکت کنند.

رافع درباره افراد تحت پوشش و نحوه نگهداری اطلاعات آنها افزود: تکمیل فرم اطلاعات فردی برای هر نیازمند و نگهداری در آرشیو اطلاعات، دعوت به حضور مستقیم خیران و توزیع مستقیم بسته‌های اهدایی، بن کالا و توزیع آن بین نیازمندان، اطلاع‌رسانی اختصاصی به مسئولان و مقامات استانی، خیران، هنرمندان و ورزشکاران را از گام‌های آغازین اجرای این برنامه می‌توان عنوان کرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در رابطه با کمک‌های داوطلبانه، به استقرار صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دستگاه کارتخوان در تمام مراکز و شعب جمعیت هلال‌احمر تمامی استان‌ها به‌ویژه خانه‌های داوطلب اشاره کرد.

همچنین رافع از اختصاص شماره حساب اختصاصی ۴٢/١۵٠٠٠٠٠٠ جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملت و شماره گیری کد #۵١۵١*٧٣٣* با تلفن همراه را برای سهولت دسترسی مردم نیکوکار جهت مشارکت خبر داد.

آغاز توزیع ١٠٠‌هزار سبد برنامه ملی «همای رحمت»

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد: از امروز و همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان سبدهای غذایی در میان نیازمندان تهرانی نیز توزیع می‌شود.

فرحناز رافع با بیان این‌که سیاست‌های حمایتی جمعیت هلال‌احمر درخصوص تأمین امنیت غذایی اقشار محروم و کم‌برخوردار به‌ویژه خانواده‌های بی‌سرپرست، بدسرپرست و زندانیان نیازمند، بیماران و زنان باردار محروم ساکن در مناطق حاشیه‌ای شهرها و نقاط دورافتاده کشور، انجام می‌شود، افزود: تاکنون با اخذ نظر متخصصان تغذیه، الگوی مناسب تغذیه‌ای برای این افراد تهیه شده است که از منابع مورد نیاز آن از محل کمک‌های خیرین و نیکوکاران جمعیت هلال‌احمر تأمین شده است.

وی  ادامه داد: طی روزهای ماه مبارک رمضان سبدهای غذایی ویژه مصرف یک‌ماه به صورت شبانه و با تأکید بر حفظ کرامت انسانی با تأسی به شیوه امیر مومنان حضرت علی(ع) درمیان اقشار نیازمند که از قبل شناسایی شده‌اند، توزیع می‌شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر درخصوص توزیع سبدهای حمایتی سازمان داوطلبان برای اقشار نیازمند و کم‌برخوردار گفت: با اجرای برنامه ملی «همای رحمت» پیش‌بینی شده تا امسال اقشار محروم و نیازمندان بتوانند از ١٠٠‌هزار سبد غذایی به همراه ۵‌هزار سفره مهربانی (افطار و احسان نیازمندان) در سراسر کشور بهره‌مند شوند.

به نفع نیازمندان روزه‌دار، چای ایرانی  بخرید

رافع به اجرای جشنواره ١٠٠‌هزار لبخند ویژه فروش ١٠٠‌هزار بسته چای به نفع نیازمندان در سراسر کشور اشاره کرد و اظهار داشت: برای نخستین‌بار برای اجرای طرح یک روز کار داوطلبی، شرکت نیوشاتک به‌عنوان یکی از حامیان اجتماعی این سازمان اجرای این جشنواره را برعهده گرفته که این جشنواره از اقبال عمومی برخوردار شده است.

وی درخصوص نحوه مشارکت درجشنواره ١٠٠‌هزار لبخند، یادآور شد: مردم مشارکت‌کننده در این طرح، تعداد مشخص اهدایی خود را از انبار نیوشانیک از طریق سایت خود دریافت خواهند کرد. علاوه بر محصول هر خیر به تعداد بسته‌های خریداری کرده برچسب پلمب با کد سریال مشخص دریافت می‌کند و تا پایان مدت زمان جشنواره موظف به بازگرداندن بسته‌ها با برچسب اهدایی به سازمان داوطلبان است.

به گفته رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، بسته‌های اهدایی درحضور خیّر با برچسب ویژه (غیرقابل فروش) با کد سریال مشخص پلمب شده و رسید کد سریال تحویل خیّر می‌شود. این شماره رسید پس از تحویل بسته به سازمان داوطلبان در سایت مربوط به جشنواره اعلام می‌شود و فرد اهدا‌کننده می‌تواند از صحت پروژه و اهدای بسته اطمینان حاصل کند. او رسالت این جشنواره را نشاندن لبخند بر لب ١٠٠‌هزار خانواده مرتبط با سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر به بهانه میزبانی چای در سفره‌های سحر و افطار ماه مبارک رمضان بیان کرد و گفت: «این جشنواره تا روز عید سعید فطر ادامه دارد.

سبقت در کار خیر

علیرضا سلیمی، معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان نیز دراین خصوص به «شهروند» گفت: طرح «همای رحمت» برای نیازمندان استان اصفهان اجرا شد. ٢۴ شعبه جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان یا خانه‌های داوطلب در مساجد، ادارات، محلات و روستاها تلاش می‌کنند سبد‌های غذایی که توسط خیران آماده شده را بین نیازمندان توزیع کنند. جا دارد از خیران و مردم برای همکاری در طرح تشکر کنم.

معاون جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان همچنین در رابطه با حضور فعال نیکوکاران در خانه‌‌های داوطلب افزود: تلاش می‌کنیم شاهد حضور فعال خیران، با شعار حلقه اتصال توانمندان و نیازمندان باشیم تا با حضور در خانه‌های داوطلب، هم کمک‌های خود را اهدا و هم در توزیع سبد‌های غذایی مشارکت کنند و با لمس حلاوت خدمت بی‌منت، در طرح‌های دیگر مثل فرشتگان رحمت یا طرح التیام که کمک به بیماران است، هم شرکت کنند. همچنین مطابق با آیه ١۴٨ سوره بقره، « فَاسْـتَـبِـقُـوا الْخَـیْرَاتِ»، در کار خیر از یکدیگر سبقت گیرند. خوشبختانه داوطلبان و خیران استان اصفهان در این امر پیشقدم هستند و تمام تلاش خود را در توزیع سبد‌های کالایی، براساس لیست‌های از قبل تعیین‌شده در مناطق محروم و در بین روزه‌داران ماه مبارک رمضان خواهند کرد.

شبی با محرومان

از دیگر طرح‌های سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در ماه مبارک رمضان می‌توان به طرح «سفره‌های مهربانی» اشاره کرد. به زبان ساده سفره‌های مهربانی، میهمانی‌های افطاری است که به مدد خیران و نیکوکاران در مناطق محروم، کم‌برخوردار یا در روستاهای هر استان برپا می‌شود. در طرح سفره‌های مهربانی، فقرا و نیازمندان شناسایی شده، سر سفره افطار اطعام می‌شوند. این مراسم‌ باشکوه افطاری، غالبا در خانه‌های داوطلب که حلقه اتصال بین نیازمندان و توانمندان جامعه است و شعب جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود.

همراهی یاران هلال

احمد هوشنگی، رئیس انجمن بیماری‌های صعب‌العلاج، از خیرانی است که‌ سال گذشته در طرح سفره‌های مهربانی شرکت و در حمایت از بیماران خاص جشن‌های مهربانی را برگزار کرده است. او در رابطه با برگزاری مراسم‌ افطاری در‌سال گذشته و اقداماتش برای ماه مبارک رمضان امسال در گفت‌و‌گو با «شهروند» اظهار داشت: سال گذشته، در ماه مبارک رمضان، مراسم افطاری و همایشی را با حضور مددجویان و خیران، در سالن همایش‌های دیپلماتیک وزارت امورخارجه، با کمک جمعیت هلال‌احمر برگزار کردیم. برای امسال هم ان‌شاءالله برنامه‌هایی خواهیم داشت. ما مردم خوبی داریم، هر زمان دست یاری به سویشان دراز کردیم، دستمان را کوتاه نکردند.

کار خیر، تنها برای خدا

جمال محمدی، از خیران استان گیلان است که بنا به گفته خودش کار خیر را تنها برای خدا انجام می‌دهد و همواره سعی کرده در امور خیریه فعال باشد. او هم در رابطه برنامه‌ها و طرح‌های هلال‌احمر در ماه مبارک رمضان به «شهروند» گفت:  برای ماه مبارک رمضان، با همکاری هلال‌احمر، خانواده‌هایی شناسایی شده و به آنها کمک می‌کنیم. این کمک‌ها به صورت بسته‌های غذایی مثل برنج و چای و… است. البته هلال‌احمر مبلغی را اعلام می‌کند و ما با مشارکت تعدادی از خیران، بنا به میزان توانمان، هزینه خواسته‌شده را تأمین کرده و به هلال‌احمر تحویل می‌دهیم. خود هلال‌احمر با این پول، بسته‌های غذایی را تهیه و توزیع می‌کند./ شهروند

 

لینک کوتاه : https://rankoohnews.ir/?p=36980

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.