صبح رانکوه:  همزمان با هفته میراث فرهنگی جشنواره ای تحت عنوان نان و شیرینی محلی در پارک کوثر رضوانشهر برگزار شد.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، منصور هادی پور رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در گفتگویی اظهار نمود:  به مناسبت روز جهانی موزه و موزه داری و هفته […]

صبح رانکوه:  همزمان با هفته میراث فرهنگی جشنواره ای تحت عنوان نان و شیرینی محلی در پارک کوثر رضوانشهر برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه، منصور هادی پور رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در گفتگویی اظهار نمود:  به مناسبت روز جهانی موزه و موزه داری و هفته میراث فرهنگی با همکاری شهرداری و شورای شهر رضوانشهر  کمیته امور بانوارن ، کانون پرورش فکری نوجوانان ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سومین جشنواره نان و شیرینی محلی با مشارکت هنرمندان صنایع دستی در پارک کوثر رضوانشهر برگزار گردید.

وی در ادامه گفت: با حضور مسئولین شهرستان در این مراسم انواع نان محلی و شیرینی از جمله سنگه نون ، لمه نون ،پنجه کش ، شته نون و انواع شیرینی های محلی عسله شیرینی،شکر چرکی ،تالشه حلوا دوشاب شیرینی در راستای معرفی فرهنگ غذایی و نان و شیرینی محلی بوده  است.

هادی پور افزود : این محصولات به صورت کاملا طبیعی و از محصولات ارگانیک و بدون استفاده از واد شیمیایی تهیه گردیده و هدف علاوه بر معرفی این محصولات به  نسل جوان استفاده از این محصولات در سبد غذایی ایرانی و ترویج سفره سلامت می باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی رضوانشهر ادامه داد: این محصولات میتواند با اندکی برنامه ریزی و تهیه بسته بندی مناسب در سبد کالای سوغات شهرستان نیز قرار بگیرد .

این مقام مسئون همچنین گفت: از دیگر اهداف این جشنواره اشاعه فرهنگ و ایجاد شور و نشاط در شهروندان رضوانشهر می باشد .

در حاشیه این جشنواره نیز ایستگاه صنایع دستی در راستای حمایت از تولید کنندگان صنایع محلی و بازار های بومی محلی و بازی های محلی بوده است.

از دیگر حاشه های جالب دیگر این چشنواره حضور شرکت کنندگان با لباس های محلی بوده است که زیبایی خاصی به این مراسم داده بود

 

03

04

05

06 07 08

09