محقق می‌شود؟ محقق نمی‌شود؟! این سوال اساسی شورا و شهرداری‌های گیلان درباره بودجه ای است که خود تدوین کرده اند. روال معمول این است که شهرداری‌ها به بودجه‌ها با خوشبینی بیشتری نگاه می‌کنند اما در بین اعضای شورا همواره این دغدغه وجود دارد که نکند بودجه مصوب شده، با درصد کمتری رنگ تحقق به خود […]

محقق می‌شود؟ محقق نمی‌شود؟! این سوال اساسی شورا و شهرداری‌های گیلان درباره بودجه ای است که خود تدوین کرده اند. روال معمول این است که شهرداری‌ها به بودجه‌ها با خوشبینی بیشتری نگاه می‌کنند اما در بین اعضای شورا همواره این دغدغه وجود دارد که نکند بودجه مصوب شده، با درصد کمتری رنگ تحقق به خود بگیرد.

 
به گزارش صبح رانکوه، با این حال با توجه به حال و هوای کنونی دیپلماسی کشور، امیدواری‌ها به جذب سرمایه گذار بیشتر شده است تا از طریق مشارکت آنان بتوان بخشی از بودجه شهرداری‌ها را تامین کرد. آن هم شهرداری شهرهای کوچکی که درآمد پایدار و توان مالی چندانی ندارند و اغلب برای تامین حقوق و مزایای کارکنان خود درمانده اند. حال چه برسد به تامین منابع مالی برای پروژه‌های نیمه تمام که آن هم وابسته به کمک‌های دولتی و… است. بد نیست نگاهی به وضعیت بودجه املش داشته باشیم.

بودجه ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی املش
شهردار املش هم در مورد بودجه شهرداری این شهر گفت: بودجه شهرداری املش در مصوبه بودجه شورای شهر املش در ادوار گذشته ۲میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که در دوره اخیر و همزمان با فعالیت شورای شهر چهارم به ۴میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان و در سال دوم فعالیت شورا به ۷ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان ارتقا یافت. حدود۶۰ درصد این بودجه به مسائل جاری اختصاص یافت و بقیه هم صرف امور عمرانی شد. «بابک ریحانی» ادامه داد: بودجه سال ۹۵ شهرداری املش به ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ارتقا یافت. در بودجه سال جاری حدود ۵۵درصد به بخش جاری و بقیه به بخش عمرانی اختصاص می‌یابد. تلاش ما این است که با همت مسئولان و تلاش اعضای شورا، بتوانیم پروژه‌هایی را که در اولویت قرار دارند، اجرایی کنیم.

منبع: روزنامه همشهری