03:58

1401/11/08

پروژه محور شلمان به املش در مرحله اخذ مجوزات تامین مصالح قرار دارد

جت‌الاسلام صفری ملک میان گفت: در حال حاضر پروژه محور شلمان به املش در مرحله اخذ مجوزات تامین مصالح قرار دارد و با صدور مجوزات لازم باند اول این محور را به بهره‌برداری خواهیم رساند

به گزارش  رانکوه نیوز، حجت‌الاسلام محمد صفری ملک میان ، آخرین وضعیت پروژه راهسازی محور شلمان به املش را در جریان بازدیدی که از این پروژه انجام داد، تشریح کرد و اظهار داشت: این پروژه جزو پروژه‌های مهم شرق گیلان محسوب می شود و رفع موانع اجرایی آن همواره جزو اولویت‌های کاری ما قرار داشت.

نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه وی برای تعیین تکلیف و تسریع در اجرای پروژه شلمان به املش رایزنی‌های زیادی را انجام داده است افزود: با توجه به اینکه پیمانکار این پروژه نتوانست به تعهدات خود عمل کند بنابراین پروژه را ذیل ماده ۴۸ قرار دادیم.

صفری ملک میان ادامه داد: با توجه به ماده ۴۸ شدن پروژه محور شلمان به املش حدود هشت ماه تا یکسال طول کشید تا بتوانیم از ظرفیت پیمانکار جدید برای پیشبرد آن استفاده کنیم از طرفی در مناقصه‌ برگزار شده شرکت جهاد نصر حمزه به عنوان پیمانکار برنده معرفی شد.
وی با بیان اینکه پروژه محور شلمان به املش هم اینک در مرحله اخذ مجوزات تامین مصالح قرار دارد افزود: مقدمات لازم برای تامین مصالح انجام گرفته و منتظریم تصمیمات لازم هم برای استفاده از آن در مسیر اجرا و حمل و نقل آن به محل پروژه صادر گردد تا بدینوسیله بتوانیم باند اول این محور را به بهره‌برداری برسانیم.
نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس اذعان کرد: با توجه به فقر مصالحی که در شهرستانهای استان گیلان برای اجرای انواع پروژه‌های عمرانی وجود دارد همچنین حساسیت‌های زیست محیطی موظفیم در این مسیر به نحوی عمل کنیم که به محیط زیست و بستر رودخانه‌های استان خسارت زیادی وارد نشود زیرا در غیر اینصورت با بلایایی نظیر سیلابها مواجه خواهیم شد.
صفری ملک میان اضافه کرد: طبق مواردی که ذکر شد بنا را بر این گذاشتیم که در راستای تامین مصالح پروژه‌های عمرانی هم از مصالح رودخانه‌ای به شکل استاندار استفاده شود و هم اینکه با سرلوحه قرار گرفتن موضوعات زیست محیطی خود رودخانه‌ها هم مورد حفظ و صیانت قرار گیرند.
وی میزان پیشرفت فیزیکی پروژه محور شلمان به املش را برشمرد و اذعان کرد: عمده اقدامات در حوزه بتن ریزی و آب راهها انجام شده و زمانی که بنده وارد حوزه نمایندگی شدم این پروژه حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با تلاش و رایزنی فراوان، سعی کردیم برای انتخاب پیمانکار جدید و تامین مصالح آن موانع پیش رو را از میان برداریم.
نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه فرآیند اجرای پروژه‌های عمرانی در کشورمان عمدتا زمانبر است خاطرنشان کرد: برای تکمیل فاز اول پروژه مذکور نمیتوان زمانبندی مشخصی را اعلام کرد اما پروسه حمل و نقل مصالح آن چیزی حدود سه تا چهار ماه زمان خواهد برد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *