صبح رانکوه: سایت خبری “لات لیل گیلان”، با جوانترین کاندیدای انتخاباتی شهرستان لنگرود مصاحبه ای داشته است که نظرتان را به مطالعه این مصاحبه جلب می کنیم :

 

خانم شعبانی کمی از خودتان برای خوانندگان سایت خبری لات لیل گیلان بفرمائید.
با سلام خدمت همه ی مردم شریف شهرستان لنگرود و سلام ویژه هم خدمت مردم خوب و خونگرم دهستان لات لیل
اینجانب معصومه شعبانی متولد ۱۳۶۲، متاهل و دانشجوی سال آخر دکترای ریاضی گرایش جبر دانشگاه محقق اردبیلی اردبیل هستم و مدت هشت سال هم در دانشگاه های مختلف استان های گیلان و مازندران خدمت نسل جوان و فرهیخته ایران اسلامی می باشم.
شما بعنوان جوان ترین نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان لنگرود حضور دارید؛ حضور بانوان را در این آزمون سرنوشت ساز چگونه می بینید؟
بانوان توانمند و فرهیخته ایران اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ تا امروز در مقاطع مختلف تاریخی مانند هشت سال دفاع مقدس همیشه کنار آقایان جهت دفاع و پیشرفت کشور قدم برداشته اند و قطعا در هفت اسفند امسال با حضور حداکثری و آگاهانه گامی بلند در توسعه و استمرار مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برخواهند داشت.
خانم شعبانی بعنوان یک نامزد جوان دانشگاهی چقدر با توانمندی ها و مشکلات شهرستان لنگرود آشنایی دارید؟
جهت استحضار باید عرض نمایم که وظیفه اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است :اینجانب بعنوان یک استاد دانشگاه با نسل جوان بویژه شهرستان لنگرود بیش از هشت سال ارتباط مستمر دارم و از نزدیک شاهد مشکلات آنان و خانواده های شان هستم.
خانم شعبانی گفتید به دلیل تدریس در دانشگاه های مختلف با نسل جوان شهرستان لنگرود ارتباط دارید از زاویه آنان مهمترین مشکل شهرستان را در چه چیزی هایی می بینید؟
جوان امروز دغدغه اشتغال دارد و وقتی بعد از مدت های مدیدی نمی تواند برای خود اشتغال ایجاد کند قطعا سرافکنده خواهد شد جوانان ما فقط کمی اعتماد می خواهند تا استعدادشان را به منصه ظهور برسانند. در شهرستان لنگرود متاسفانه نقطه مفقوده عدم اعتماد به جوانان و بانوان است.
خارج از وظایف اصلی یک نماینده چه برنامه هایی برای رشد و تعالی شهرستان لنگرود دارید؟
شهرستان لنگرود با داشتن ۱۳۷ هزار نفر جمعیت و ۵شهر و ۲۱۰ روستا پتانسیل خوبی جهت رشد و توسعه داشته باشد چون هم مناطق ساحلی بی نظیری مانند چاف و چمخاله و مناطق بکر و دیدنی مانند لات لیل و… دارد اما متاسفانه اینها همه بالقوه هستند و هیچکدام بالفعل درنیامدند همچنین در چندسال گذشته هم آنقدر طرح های عمرانی نیمه تمام در شهرستان لنگرود شروع شده است که اتمام همه آنها نیاز به یک عزم جهادی دارد.
خانم شعبانی شما مانند نامزدهایی دیگر چرا هیچگونه وعده انتخاباتی نمی دهید؟!!
شعار این دوره بنده صداقت است مردم شریف شهرستان لنگرود بعنوان مردمانی نجیب از ما فقط فقط صداقت می خواهند ما هم اکنون پروژه هایی مانند بیمارستان ۱۲۲ تخت خوابی لنگرود، کنارگذر، مصلی و……… در حال ساخت داریم چرا ما باید قول های جدیدی به مردم شریف و فرهیخته لنگرود بدهیم؟!!! به نظر بنده باید با استفاده از ظرفیت ها و همدلی و فارغ از سیاسی کاری با اتمام این پروژه ها بتوانیم کمی جواب محبت های این مردم ولایت مدار و شهید پرور را که ۶۲۳ شهید تقدیم کشور و اسلام کرده اند بدهیم.
خانم شعبانی در مورد دهستان لات لیل چه می دانید؟
در ابتدای عرایض بنده سلام ویژه خدمت همشهریان عزیزمان در دهستان زیبای لات لیل عرض کردم، دهستان لات لیل قطعا زیباترین نقطه شهرستان لنگرود است که متاسفانه در گذر زمان مورد بی مهری قرار گرفته است و علیرغم داشتن ۴۸ آبادی و روستا از داشتن گاز، پاسگاه، کتابخانه روستایی و…… بی بهره است قطعا باید یک برنامه ریزی کالبدی جدید با تاکید گردشگری برای دهستان لات لیل تهیه شود تا مردم شریف این دهستان به آن چیزی که سالها پیش باید به آن دست پیدا می کردند دست پیدا کنند.
کلام آخر…….?
از همه مردم شریف شهرستان لنگرود بویژه جوانان و بانوان با هرگونه گرایش سیاسی دعوت می نمایم در هفت اسفند انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با تمام قدرت شرکت کنند.
از سایت خبری لات لیل گیلان که با رویکرد پوشش اخبار شهرستان لنگرود مشکلات و توانمندی های این شهرستان را به مسئولان منتقل می کند بعنوان یک شهروند شهرستان تشکر می نمایم