22:45

1403/01/27

17مرداد «روز خبرنگار»گرامی باد.

خبرنگار

 به گزارش صبح رانکوه در سالروز شهادتش 17 مرداد 1377 از سوی شورای فرهنگ عمومی دولت سیدمحمدخاتمی این روز «روز خبرنگار»نام گرفت تا یادی باشد از صارمی و صارمی ها، خبرنگاران، آنانی که قدمتی به بلندای تاریخ عمر آدمی دارند و آنچه را که آدمیان امروز از حال و گذشته می دانند نتیجه روح بلند پرسشگری آنان است،همه ی آنانی که با التزام به قانون و بی طرفی و حسن اعنماد بین خود و مردم پرتلاش و خستگی ناپذیر…

نرگس غلامی نژاد

خبرفوری: مزار شریف به دست طالبان سقوط کرد،عده ای از طالبان در محوطه  کنسولگری دیده می شوند،به من بگویید چه وظیفه ی…….
ارتباط تلفنی قطع شد و  مکالمه و  پیام خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی از محل کنسولگری ایران در مزار شریف  ناتمام ماند و مزار شریف و افغانستان در جهل و تعصب، ناآگاهی و افراط و تفریط طالبانی افتاد ولی صارمی با بی باکی و استقامت و سراپا عشق راوی انسانیت و انسان بودن از پای نایستاد تا جانش را داد و به همراه 8 تن از اعضای کنسولگری به شهادت رسیدند.

در سالروز شهادتش 17 مرداد 1377 از سوی شورای فرهنگ عمومی دولت سیدمحمدخاتمی این روز «روز خبرنگار»نام گرفت تا یادی باشد از صارمی و صارمی ها، خبرنگاران، آنانی که قدمتی به بلندای تاریخ عمر آدمی دارند و آنچه را که آدمیان امروز از حال و گذشته می دانند نتیجه روح بلند پرسشگری آنان است، همه ی آنانی که با التزام به قانون و بی طرفی و حسن اعنماد بین خود و مردم پرتلاش و خستگی ناپذیر ظاهر می شوند، همه ی آنانی که با صداقت و صراحت بیشترین اثر را برافکار عمومی می گذارند.
خبرنگاران: همه ی آنانی که در میان ناملایمتی ها، انقلابها و جنگ ها تاریخ را برجریده ی روزگار ثبت می نمایند و پرده از جهالت ها و نا آگاهی ها بر می دارند و کلید ورود به سرزمین اندیشه و آگاهی اند.
خبرنگاران: همه آنانی که از یکصدوچهارده سوره قرآن یکی به نام آنان است و خداوند به تراوش قلمهایشان سوگند یاد کرده است.
خبرنگاران: روزتان مبارک و یاد و خاطره همکاران شهیدتان گرامی باد.
و اما نکته پایانی اینکه تجلیل و تکریم خبرنگاران نباید به همین روز خلاصه شود زیرا هرچند خبرنگاری شغلی پرجذبه می نماید اما واقعیت آن است که آنان دارای مشکلات شغلی و معیشتی فراوان هستند تا آنجا که خبرنگاری جزء 10 شغل پر خطر و دارای میانگین عمر کمتر هستند و در یک کلام این شغل از برون دل می برد و از درون دل می تر کاند. لذا بردولت مردان است که این عزیزان را بیش از پیش ارج نهاده و در جهت رفع مشکلات آنان اهتمام ورزند تاآنان بتوانند فارغ البال رسالت خویش را به انجام رسانند. چنین باد./اتحاد جنوب

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *