03:52

1403/03/09

132 میلیارد ریال اعتبار برای آبیاری تحت فشار قطره ای باغات فندوق شهرستان املش نیاز است

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: برای اجرای پروژه آبیاری تحت فشار قطره ای 1213هکتار از باغات فندق شهرستان املش به 132 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 

مسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگارصبح رانکوه اظهار داشت: : کار مطالعاتی آبیاری تحت فشار قطره ای 1213 هکتار از باغات فندق شش روستا در ییلاقات بخش رانکوه این شهرستان، ازقبیل بویه، سیاخُلک، موسی کلایه، دیماجانکش، کجید و کرفکش به پایان رسیده که برای اجرای آن در مجموع به 132 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود: به جز این شش روستا، کار مطالعاتی و نقشه برداری آبیاری تحت فشار 200 هکتار از باغات فندق روستای گورج هم در ییلاقات بخش رانکوه به همراه روستاهای زنش و پینوند بخش دیلمان سیاهکل و اینی و توساچالک از بخش رحیم آباد رودسردر قالب یک پروژه انجام شده است.

امیربنده ای تصریح کرد: برای اجرای پروژه آبیاری تحت فشار قطره ای روستای گورج این شهرستان به همراه چهار روستای شهرستان های سیاهکل و رودسر در به 170 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که برای اجرای آن با قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه مذاکرات اولیه انجام شده است.

مدیرجهادکشاورزی املش بیان داشت: کار مطالعاتی آبیاری تحت فشار قطره ای روستای گورج و چهار روستا از بخش های دیلمان و رحیم آباد در مجموع با 500 هکتار باغ فندق، با 800 میلیون ریال اعتبار انجام شده که در اجرای آن علاوه بر احداث استخرهای ذخیره آب، 15 کیلومتر خط انتقال طراحی شده است.

امیر بنده ای گفت: پروژه آبیاری تحت فشار قطره ای 200 هکتار از باغات فندق روستای کلامرود از دهستان سَمام بخش رانکوه شهرستان املش 14 میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی از دو ماه قبل آغاز شده و هم اکنون 70 درصد پیشرفت کار دارد و پیش بینی می شود تا پایان مهر ماه تکمیل شود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح های آبیاری تحت فشار قطره ای علاوه بر افزایش کیفی محصول باغات فندق و مدیریت بهتر و آسانتر منابع آب موجود، میزان تولید محصول فندق هم از 800 کیلوگرم در هکتار حداقل به دو برابر افزایش می یابد.

گفتنی است: شهرستان املش با 1850 هکتار باغ فندق، دومین تولید کننده فندق در کشور است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *