معاون غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از غیر مجاز بودن ۱۰ محصول غذایی و آشامیدنی خبر داد.     به گزارش رانکوه نیوز، فیروز سرودی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مهرماه جاری، ۱۰ محصول غذایی و آشامیدنی را، غیر مجاز اعلام  کرد.   […]

معاون غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از غیر مجاز بودن ۱۰ محصول غذایی و آشامیدنی خبر داد.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، فیروز سرودی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مهرماه جاری، ۱۰ محصول غذایی و آشامیدنی را، غیر مجاز اعلام  کرد.

 

وی با اشاره به اهمیت موضوع و در راستای حفظ و ارتقای امنیت غذایی، از مسئولان بهداشتی استان  خواست در صورت مشاهده محصولات مذکور در سطح عرضه و فروش، نسبت به جمع آوری محصولات غیرمجاز اقدام  قانونی انجام دهند.

 

معاون غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: این محصولات شامل نمک دریایی با نام تجاری موج دریا، گلاب با نام تجاری بهنواز، آبلیمو از کنستانتره با نام تجاری زراعت، آب انار سنتی با نام تجاری سعدی، نمک با نام تجاری بیدخوری، رنگ مصنوعی زعفران با نام تجاری ATRINA، شکر با نام تجاری بلورین، مسقطی سیب ترش با نام تجاری شیکوار، قهوه ترک با نام تجاری SAMAR و نمک خوراکی با نام تجاری دانه دریا است.

منبع ایسنا