مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان وعشایر گیلان  گفت:سهم استان گیلان برای بیمه روستایی ۳۳۰هزار است  تا کنون حدود ۸۰ هزار روستایی گیلان بیمه شده‌اند.         به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، هانی قلیپور در همایش شوراها و دهیاران در روز ملی روستا و عشایر  درشهرستان املش باتبریک این روز به دهیاران وشوراها با […]

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان وعشایر گیلان  گفت:سهم استان گیلان برای بیمه روستایی ۳۳۰هزار است  تا کنون حدود ۸۰ هزار روستایی گیلان بیمه شده‌اند.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، هانی قلیپور در همایش شوراها و دهیاران در روز ملی روستا و عشایر  درشهرستان املش باتبریک این روز به دهیاران وشوراها با بیان اینکه روز روستا روز عاطفی وسادگی است افزود:بزرگترین وقدرترین افراد دنیا چه از لحاظ اقتصادی چه از نظر علمی خاستگاه وزادگاهشان روستا بود.

 

وی در ادامه با ارائه تاریخچه بیمه روستایی وعشایری افزود:بیمه روستایی وعشایری تنها بیمه ای است که با مشارکت دولت همراه است.

 

قلیپور افزود:سهم استان گیلان برای بیمه روستایی ۳۳۰هزار نفر از آستارا تا قاسم آباد چابکسر طبق تفاهم نامه ای با وزارت کشور انجام گرفت.

 

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه از ۳۳۰هزارنفر حدود۸۰هزارخانوار بیمه شده اند افزود: که ازاین ۸۰هزارخانوار حدود۲۰۰۰نفر بازنشسته،ازکارافتاد ومنجر به فوت شدندو همچنان مستمری بیمه را دریافت میکنند.

 

قلیپور در ادامه از ویژگی های خوب این بیمه گفت:شعار ما اینست که سالانه بیمه پرداخت می شود وماهانه دریافت میکنیم.

 

وی افزود:طبق دستورالعمل مجموعه ریاست جمهوری بایستی ستاد راهبردی به ریاست فرمانداران درشهرستان ها تشکیل شود تا هر۳ماه جلسه ای با محوریت دهیاران برگزار شود.

 

قلیپور همچنین از ایجاد دودفتر کارگزاری(شرکت تعاونی) در املش ورانکوه خبرداد و گفت: شرکت تعاونی ها بایستی با دهیاران تعامل داشته باشند تا سهمیه تکلیفی بیمه روستاییان توسط دهیاران مشخص شود.

 

دکتر قلیپور اظهار داشت:هیچ خدمتی مبارک تر از خدمت بیمه نیست.

 

وی با اشاره به اینکه خیلی از بحران های اجتماعی توسط بیمه روستایی جمع می شود وعضویت دربیمه روستایی از سنین ۱۸تا ۵۰سال است افزود:پرداخت بیمه از ۲۷۰هزار تومان تا۶۶۰هزارتومان است.

 

گفتنی است درپایان لوح های تقدیری به سه نفر از  بازنشستگان بیمه های روستایی شهرستان املش اهداء گردید.