رئیس جهاد کشاورزی رودسر با اشاره به پایش بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان، گفت: بیش از ۳۸ هکتار از باغات آلوده به ملخ اشکورات رودسر سم پاشی شده است.     به گزارش رانکوه نیوز، عبدالله غلامپور رئیس جهاد کشاورزی رودسر با اشاره به حمله ملخ‌ها به بخشی از ارتفاعات اشکورات بخش […]

رئیس جهاد کشاورزی رودسر با اشاره به پایش بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان، گفت: بیش از ۳۸ هکتار از باغات آلوده به ملخ اشکورات رودسر سم پاشی شده است.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، عبدالله غلامپور رئیس جهاد کشاورزی رودسر با اشاره به حمله ملخ‌ها به بخشی از ارتفاعات اشکورات بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر، اظهار کرد: بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی شهرستان رودسر پایش شد که حدود ۱۰۰ هکتار از محدوده پایش شده آلودگی بوده است.

 

غلامپور با بیان اینکه سطح آلودگی‌ها در این منطقه شدید نیست، افزود: بیش از ۳۸ هکتار از باغات آلوده در منطقه اشکورات سم‌پاشی شده و مبارزه با ملخ‌ها همچنان ادامه دارد.

 

وی با اشاره به اینکه پایش‌ها و دیده بانی‌ها برای شناسایی آلودگی‌های ناشی از ملخ در اسفندماه سال گذشته انجام شده است، گفت: مبارزه با آلودگی‌ها نیز از فروردین ماه امسال آغاز شده و در صورت نیاز به سم پاشی در هر منطقه‌ای این کار انجام می‌شود.

 

رئیس جهاد کشاورزی رودسر در ادامه کانون ملخ‌ها را در مراتع عنوان و بیان کرد: هجوم ملخ‌ها بیشتر به باغات هم مرز با مراتع مشاهده شده است.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های محیط زیست انجام سم پاشی‌ها بیش از حد است، تصریح کرد: در صورت تأیید آلودگی‌های بالا جهاد کشاورزی آماده سم‌پاشی کردن کانون‌ها، مبارزه و کنترل آلودگی است.

 

غلامپور از باغداران منطقه اشکورات شهرستان رودسر خواست تا در صورت مشاهده این آفت به مراکز جهاد کشاورزی این منطقه مراجعه و اطلاع رسانی کنند.