03:00

1403/03/09

۲۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان املش به کشت دوم اختصاص یافته است

مدیر جهادکشاورزی شهرستان املش گفت: ۲۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان املش به کشت دوم اختصاص یافته است.

 

 

به گزارش صبح رانکوه، مسعود امیربنده‌ای، اظهار داشت: شهرستان املش3500 هکتار شالیزار در منطقه جلگه‌ای داردکه امسال پس از برداشت محصول برنج 2500 هکتار آن به کشت دوم اختصاص یافته است.

مدیرجهادکشاورزی املش تصریح کرد: از مجموع این میزان ازکشت دوم، 2200 هکتار آن پرورش راتون است که به زبان محلی دراین شهرستان به آن ورزاکی گفته می‌شود و 300 هکتار هم به کشت گیاهان علوفه ای ازجمله شبدر و کشت لوبیا و سبزی و سیفی اختصاص یافته است.

امیربنده‌ای گفت: یک کشاورز ساکن روستای مشکله که بازنشسته جهادکشاورزی املش است با خرید 2 هزاربچه اردک به ارزش 6 میلیون تومان طرح پرورش اردک در شالیزار را برای سومین سال پیاپی در 4 هزارمترمربع ازشالیزار شخصی‌اش در این روستا از اواخر مرداد اجرا نموده که پیش بینی می‌شود تا اواسط اسفندحدود 12 میلیون تومان سود ببرد.

مدیرجهادکشاورزی املش افزود: در نظر دارد کشت سیر و ترب را بعد از برداشت محصولات کشت دوم به‌عنوان کشت سوم در بعضی ازمناطق روستایی این شهرستان اجرا کند.

امیربنده ای توزیع بذر رایگان و مشاوره و راهنمایی کارشناسان پس از بازدید میدانی ازمزارع کشت دوم را از جمله خدمات حمایتی مدیریت جهادکشاورزی املش به کشاورزان املشی در راستای اجرای کشت دوم عنوان نمود و خواستار توسعه و گسترش این طرح در تمام مناطق روستایی این شهرستان شد.

مدیرجهادکشاورزی املش خاطرنشان کرد: با اجرای کشت دوم و سوم هم از بیکاری شالیزارهای این شهرستان پس از برداشت محصول برنج جلوگیری می‌شود و هم در رشد وشکوفایی وضعیت معیشت خانواده‌های کشاورز روستایی تأثیر بسزایی دارد.

امیربنده‌ای روستاهای آزاربن علیا وسپردن در بخش رانکوه درکشت لوبیا و روستای خمرمحله در بخش مرکزی درکشت شبدر و پرورش راتون را درحاشیه دوطرف مسیر املش به شلمان و پرورش اردک در مزرعه را در روستای مشکله از بخش مرکزی جالب توجه و مطلوب عنوان کرد./تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *