رئیس اداره زندان‌های رودسر و املش بعد از ظهر پنجشنبه در همایش شناخت آسیب‌های اجتماعی و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن، ویژه خانواده زندانیان که در کانون شهید جعفریان رودسر برگزار شد گفت: سازمان زندان‌ها با توجه به وظیفه ذاتی خود که نگهداری مجرمان و متهمان است وظایفی همانند اصلاح و تربیت، بازپروری در […]

رئیس اداره زندان‌های رودسر و املش بعد از ظهر پنجشنبه در همایش شناخت آسیب‌های اجتماعی و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن، ویژه خانواده زندانیان که در کانون شهید جعفریان رودسر برگزار شد گفت: سازمان زندان‌ها با توجه به وظیفه ذاتی خود که نگهداری مجرمان و متهمان است وظایفی همانند اصلاح و تربیت، بازپروری در راستای بازگشت سالم به اجتماع را نیز در دستور کار دارد.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، رئیس اداره زندان‌های رودسر و املش با بیان اینکه متأسفانه شاهد بروز برخی ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها اجتماعی در میان خانواده‌ها مجرمان و متهمان هستیم، افزود: در این باره آئین نامه سازمان زندان‌ها تمهیدات لازم را برای کاهش آسیب خانواده‌ها مد نظر قرار داده است.

 

حسینی در ادامه به تلاش نهادها حمایتی همانند ستاد دیه در راستای مراقبت بعد از خروج زندانیان از زندان‌ها اشاره کرد و گفت: می‌توانیم برخی اقدامات پیشگیرانه از بروز برخی آسیب‌های اجتماعی در میان خانواده‌های زندانیان پیشگیری کرده و یا به حداقل برسانیم.

 

هدف از برگزاری این همایش را آشنایی خانواده‌ها با آسیب‌های اجتماعی و راهکارهای مقابله با آن عنوان کرد و ادامه داد: علاوه بر آموزش بسته حمایتی نیز به خانواده‌های زندانیان داده می‌شود.

 

رئیس اداره زندان‌های رودسر و املش با بیان اینکه در ۶ ماهه گذشته از محل بودجه ستاد دیه، خیرین و انجمن‌های حمایتی ۲۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد رودسر آزاد شدند، افزود: ۶۰ نفر دیگر چشم انتظار کمک خیران هستند./