06:16

1403/05/02

گنبد آهنین اسراییل را دزدیدند

iron-dome

اطلاعات مربوط به سیستم دفاع هوایی معروف اسراییل توسط یک گروه از هکرهای چینی دزدیده شده است. این گروه پیش‌تر به اطلاعات نظامی ایالات متحده دست یافته بودند.

اعضای یک گروه هکری چینی که پیش‌تر به سرقت اطلاعات نظامی آمریکا متهم شده بودند، با اتهامی تازه روبه‌رو هستند. گفته شده که آنان اطلاعات مربوط به گنبد آهنین، سیستم دفاع هوایی معروف اسراییل را با نفوذ به سیستم‌ شرکت‌های فن‌آوری دفاعی این کشور، سرقت کرده‌اند.

به گزارش صبح رانکوه به نقل از سایت بریتانیایی رجیستر، اطلاعات سرویس مهندسی سایبری CyberESI نشان می‌دهد که از دهم اکتبر ۲۰۱۱ تا سیزدهم آگست سال بعد، این هکرها به شبکه مشترک میان شرکت‌های دخیل در پروژه گنبد آهنین مانند گروه الیسرا، صنایع هوافضای اسراییل و سیستم دفاع پیشرفته رافائل نفوذ کرده بودند. از میان سه کمپانی مذکور، تنها صنایع هوافضای اسراییل حمله را تایید کرده اما گفته که «خبری قدیمی است».

گنبد آهنین یا Iron Dome، سامانه موشکی ضد هوایی (سطح به هوا)ی اسراییل است که برای دفاع از آسمان این کشور طراحی و تولید شده. گفته می‌شود این سیستم تا کنون بهترین کارآیی را نسبت به مدل‌های مشابه خود نشان داده است.

در ماه مه سال جاری میلادی، سیستم قضایی ایالات متحده پنج عضو واحد ۶۱۳۹۸ ارتش آزادی‌بخش خلق را به جاسوسی سایبری  متهم کرد و در پی این عمل، تنش میان چین که هرگونه عملیات جاسوسی را رد کرده است با آمریکا بالا گرفت.

اطلاعاتی که هکرها به‌دست آورده‌اند، درباره راکت‌های «پیکان-۳» گنبد آهنین، ساخت کشورهای اسراییل و ایالات متحده، صنایع هوافضای اسراییل و شرکت بویینگ است و ۹۰۰ صفحه از مدارک مربوط به شرح خصوصیات و نقشه‌های مربوط به آن را شامل می‌شود. علاوه بر این، اطلاعات مربوط به پهپادها و موشک‌های بالستیک سرقت شده‌اند.

در گزارش مجموعه امنیتی  کریس آمده که حدود هفتصد فایل با حجمی معادل ۷۶۳ مگابایت، شامل سندهایی با فرمت ورد، پی‌دی‌اف، فرم‌ها  و ای‌میل‌ها در دست هکرها قرار گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *