21:46

1403/01/26

گزارش تصویری/ چشمه سجیران اشکورات رودسر

 صبح رانکوه:وطبیعت دلپذیر رودسر در حقیقت مجموعه ای از شاهکارها و جلوه‌های بدیع و زیبا است که از آمیزش طبیعت ساحلی خزر با کوهستان‌های جنگلی و سرسبز، مراتع پرگل و رودخانه‌های متعدد به وجود آمده است. چشمهٔ آب معدنی سجیران؛ در نزدیکی روستای سجیران یکی از جلوه های ویژه طبیعت این منطقه است .

آب این چشمه دارای خواص درمانی می‌باشد و برای بیماری‌های کبدی، گوارشی و کلیوی به ویژه سنگ کلیه مفید است به طوری که مبتلایان به سنگ کلیه آب چشمه را در بطری می‌ریزند و به محل سکونت خود می‌برند اما به نظر کارشناسان با از بین رفتن گاز و فعل و انفعالاتی که انجام می‌شود، آب برخی از خواص درمانی خود را از دست می‌دهد و بهتر است با حضور در منطقه از فواید آب این چشمه بهره‌مند شد. آب چشمه سجیران بسیار گواراست و جرم و رسوب را به راحتی و در مدتی کم حل می‌کند. استحمام با آب چشمه سجیران در درمان بیماری‌های پوستی بخصوص قارچ انگشتان و سایر نقاط بدن تأثیر زیادی دارد.

برای استفاده ی همزمان از آب چشمه و مناظر بی بدیع بسیاری از افراد به قصد کوهنوردی به سمت مقصد حرکت میکنند و در طی مسیر علاوه بر ورزش از طبیعت فوقالعاده نیز لذت میبرند.

سجیران1

سجیران2سجیران7

سجیران8

سجیران5

سجیران6

سجیران4

سجیران3

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *